Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Kripto Endüstrisi Zirveye Oynuyor, İnternetten Daha İyi Performans Gösteriyor

Raporda, dijital varlık endüstrisinin yılın ilk yarısında 750 milyar dolardan fazla değer kattığı belirtildi.

3 Temmuz 2024 14:44

Güncellenme: 3 Temmuz 2024 16:11

Yatırım bankası Architect Partners, geçen hafta yayımladığı üç aylık raporda, dijital varlık endüstrisinin büyük bir büyüme aşamasına geçtiğini ve iki yıl öncesine göre çok daha iyi bir yerde olduğunu söyledi.


Şirket, kripto endüstrisinin değerinin ilk yarıda 750 milyar dolardan fazla arttığını bildirdi. Büyüme, 700 milyar doları aşan kripto token’larının değerindeki artış, ABD'de 15 milyar dolardan fazla para çeken spot bitcoin (BTC) borsa yatırım fonlarının (ETF'ler) başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesi ve halka açık kripto şirketlerinin 11 milyar dolar daha değer kazanmasından kaynaklanıyor.


Her ikisi de devrim niteliğinde teknolojiler olan kripto ve internetin çok benzer özelliklere sahip olduğu vurgulanan raporda, kripto para piyasasının kripto kışından, 2000 yılında dot-com sıkıntısı yaşayan internetin toparlanmasından çok daha hızlı toparlandığına dikkat çekildi.


Architect, "İronik bir şekilde, kripto internetin üvey çocuğu oldu, ancak şimdi selefinden daha iyi performans gösteriyor ve benzer yaşam döngülerinde internetin değerini aşıyor" dedi.


Raporda, ikinci çeyrekte açıklanan işlem değerinin 2,7 milyar dolarlık rekor seviyeye ulaşarak önceki sekiz çeyreğin toplam değerini aşmasıyla satış bedelinin de arttığı belirtildi. Architect, geçmişteki güven ve ivmenin piyasalara geri döndüğünü ve "profesyonellik, risk yönetimi, etik davranış ve 'doğru iş yapmanın' nihayet kriptonun temel ilkeleri haline geldiğini" belirtti.


Daha Fazla Oku

    kriptoİnternetBitcoinArchitect PartnersArchitect Partners

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
2024 ABD Seçimlerinde Kripto: Cumhuriyetçilerin Yeni Silahı

22 Temmuz 2024 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk