Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Kripto Boğaları, SOL ve DOGE Liderliğindeki Düşüşle 400 Milyon Dolarlık Tasfiyeye Uğradı

CoinDesk 20 Endeksi, %4,5'in üzerinde düştü.

2 Nisan 2024 12:03

Güncellenme: 2 Nisan 2024 12:39

Bitcoin (BTC), doların neden olduğu satış baskısıyla birlikte geçen haftaki kazançlarını tersine çevirerek 400 milyon doların üzerinde yükseliş bahsinin tasfiye edilmesine yol açtı. Piyasadaki lider token’lar son 24 saatte yüzde 8'e kadar düştü.


Veriler, bitcoin'in yüzde 5 düşerek ether (ETH), Cardano'nun ADA token’ı ve BNB Chain'in BNB token’ına benzer kayıplar kaydettiğini ifade ediyor. Solana'nın SOL token’ı dün kısa bir süreliğine 200 dolara ulaştıktan sonra %7 düşüşle 185 dolardan işlem görüyor. Dogecoin (DOGE) %8'den fazla gerilerken, Bitcoin Cash'in BCH token’ı geçen haftaki yüzde 40'lık rallinin ardından yüzde 10 düşüyor.


Kripto para piyasasını kapsamlı bir şekilde inceleyen CoinDesk 20 Endeksi, bu dönemde %5'in biraz üzerinde düştü.


Uzun pozisyonlar 400 milyon dolardan fazla tasfiyeye uğrarken, kısa pozisyonlar 85 milyon dolar kaydetti. 


Kripto borsası Bitfinex'in analistleri, bazı uzun vadeli yatırımcıların geçtiğimiz hafta satış yaptıklarını ve bitcoin’in önümüzdeki hafta belli bir aralıkta kalmasını beklediklerini belirtti.


Analistler "Uzun vadeli holder’lar (LTH grubu) arasında stratejik kâr alımı gözlemleniyor" diye ekledi.


FxPro’nun kıdemli piyasa analisti Alex Kuptsikevich ise piyasaların risk varlıklarına karşı temkinli davranması nedeniyle bitcoin'in 71.000 dolar seviyesinde dirençle karşılaştığını söyledi.


Daha Fazla Oku

    BitcoinbtctasfiyeDOGESOL

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk