Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Kripto Boğaları 230 Milyon Dolarlık Tasfiyeye Tanık Oldu

Solana'nın SOL’u ve dogecoin (DOGE), kayıplara öncülük ediyor.

4 Temmuz 2024 11:03

Güncellenme: 4 Temmuz 2024 12:01

Feshedilmiş borsa Mt. Gox'un bitcoin (BTC) üzerinde yaklaşan satış baskısı ve olası madenci satışları, en büyük kripto para birimini nisan sonundan bu yana ilk kez 59.000 doların altına itti.


Mt. Gox, yıllarca ertelenen son ödeme tarihlerinin ardından Temmuz 2024'te 2014'te bir hack ile müşterilerden çalınan varlıkları dağıtmaya başlayacak. Geri ödemeler bitcoin ve bitcoin cash (BCH) cinsinden yapılacak ve daha önce de bildirildiği üzere, her iki piyasada da satış baskısına katkıda bulunabilir.


CoinGecko verilerine göre BTC, son 24 saatte yüzde 3,3 değer kaybetti ve satışlar Tokyo hisse senedi piyasalarının işlemlere açılmasından kısa bir süre sonra başladı. BTC'deki zayıflık diğer büyük token’ları da etkiledi: Ether (ETH) yüzde 4 düşerken, Solana'nın SOL token’ı ve dogecoin (DOGE) %8’e kadar değer kaybetti.


CoinDesk 20 (CD20), son 24 saatte %4,8 düştü.


CoinGlass tarafından takip edilen tasfiye verilerine göre, daha yüksek fiyatlar üzerine bahis yapan vadeli işlemleri son 24 saatte 230 milyon doların üzerinde kayıp kaydetti. BTC ve ETH vadeli işlemleri, her biri 60 milyon doların üzerinde uzun pozisyon tasfiyesi görürken, DOGE, SOL, XRP ve pepe coin'i (PEPE) vadeli işlemleri en az 4 milyon dolar zarar kaydetti.


Uzun vadeli yatırımcıların tanık olduğu tasfiyeler ise haziran sonundan bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Kripto borsası Binance, 110 milyon doların üzerinde tasfiye ile diğer borsalara öncülük etti.


Ticaret firması QCP Capital, dün Telegram'da yaptığı yayında önümüzdeki birkaç ay için donuk bir piyasa beklediklerini söyledi.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtctasfiye

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk