Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Kısa Vadeli Bitcoin Sahipleri Kâr Amaçlı Satışlarına Başladı

Kısa vadeli sahiplerin bu hareketi yakın vadeli fiyat hareketleri açısından olumlu bir sinyal.

29 Mayıs 2023 15:09

Güncellenme: 29 Mayıs 2023 15:18

Bitcoin’in (BTC) yakın vadeli görünümü, kripto paranın kısa vadeli holder’larının coin’leri kârlı bir şekilde satması dolayısıyla oldukça yapıcı duruyor.


Blok zinciri analiz firması Glassnode’a göre, kısa vadeli holder’ların (STH) harcanan hasılat kâr oranının (SOPR) yedi günlük hareketli ortalaması yakın zamanda 1’in üzerine çıktı.


Blockware Solutions analistleri, haftalık bültenlerinde “Kısa bir süre zararla harekete devam eden coin’lerden sonra STH-SOPR oranı 1’in üzerine çıktı.” ifadelerini kullandı.


1’den yüksek olan SOPR, piyasadaki kısa vadeli holder’ların kârlı bir şekilde satış yaptığı anlamında geliyor. 1’in altındaki değerler kapitülasyonu, değerin 1 çıkması ise kısa vadeli işlemlerde kırılma olduğunu gösteriyor.


SOPR, on-chain işlemlerle aktarılan tüm coin’lere ait kârı tespit edebilmek amacıyla harcanan bir hasılatın (UTXO) gerçekleştirilmiş dolar değerini hasılat oluşturmadaki değere bölünmesiyle hesaplanıyor. Kısa vadeli SOPR, coin’lerini 155 günden az süre tutan cüzdanları hedef alıyor.


Geçmişe bakıldığında STH SOPR değerlerinin boğa piyasaları sırasında 1’in üzerinde kaldığı görülüyor. Ayrıca 1 civarındaki alan, boğa koşuları sırasında bir destek seviyesi oluyor.STH SOPR, bu yıl ocak ayında 1'in üzerine çıkarak yükseliş trendinin tersine döndüğüne işaret etmişti. CoinDesk verilerine göre Bitcoin bu yıl %68'in üzerinde yükseldi ve kripto para birimi şu anda yaklaşık 27,900 dolardan işlem görüyor.


Bitcoin’in uzun vadeli sahipleri ise bir ay önce kâr ettiler ve bu, önümüzde büyük bir yükseliş dönemi olacağını gösteriyor.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Para Ticaretinde Risk Nasıl Yönetilir?

23 Eylül 2023 13:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk