Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

JPMorgan Raporu: Bitcoin'in Yatırımcı Portföylerindeki Altın Tahsisiyle Eşleşmesi Olası Değil

Raporda, bitcoin spot ETF pazarının önümüzdeki iki ila üç yıl içinde yaklaşık 62 milyar dolara çıkabileceği belirtildi.

8 Mart 2024 15:35

Güncellenme: 8 Mart 2024 16:02

JPMorgan (JPM), yayımladığı araştırma raporunda yatırımcı portföylerindeki bitcoin'in (BTC) altın tahsisine yetişmesi için piyasa değerinin 3,3 trilyon dolara yükselmesi gerektiğini, bunun da kripto para birimi fiyatının iki katından fazla artması anlamına geldiğini açıkladı. Ancak kripto para biriminin riskli varlık olması ve artan volatilitesi nedeniyle bunun çok büyük ihtimalle gerçekleşemeyeceğini de belirtti.


Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analistler, "Çoğu yatırımcı, varlık sınıfları arasında seçim yaparken risk ve volatiliteyi hesaba katar. Bitcoin'deki volatilitenin altında gözlemlenenin yaklaşık 3,7 katı olduğu göz önünde bulundurulursa, bitcoin'in nominal anlamda altınla eşleşmesini beklemek gerçekçi olmaz" yazdı.


JPMorgan, bitcoin'in "risk sermayesi açısından" altınla eşleşmesi için de zımni tahsisin 0,9 trilyon dolara düşmesi ve bunun da 45.000 dolarlık bir fiyat anlamına geldiğini söyledi. Bunun mevcut seviye olan 67.400 dolardan çok daha düşük olduğunu da ekledi.


Banka, bitcoin ETF pazarının potansiyel büyüklüğünü tahmin ederken volatilite oranını 3,7 olarak ele aldı ve pazarın birkaç yıl içerisinde yaklaşık 62 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşabileceğini söyledi. Şu anda spot bitcoin ETF'lerine net giriş yaklaşık 9 milyar dolar, tabii bunun bir kısmı mevcut ürünlerdeki rotasyonel bir kaymadan kaynaklanıyor olabilir.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinaltınspot etfyatırım

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
P2 Ventures, Polygon Ekosistemindeki Girişimcilere 50 Milyon Dolar Taahhüt Etti

17 Nisan 2024 17:26

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk