Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

JPMorgan: Bitcoin Fiyatı Yarılanmanın Ardından Düşebilir

Bankanın bitcoin vadeli işlemlerine yönelik açık pozisyon analizi, kripto para biriminin hâlâ aşırı alım koşullarında değerlendirildiğini gösteriyor.

18 Nisan 2024 12:43

Güncellenme: 18 Nisan 2024 13:21

Wall Street’in dev isimlerinden JPMorgan (JPM), yayımladığı araştırma raporunda bitcoin (BTC) fiyatının, 19-20 Nisan civarında gerçekleşmesi beklenen ödül yarılanmasının ardından zayıflamasının muhtemel olduğunu söyledi.


Bitcoin vadeli işlemlerine yönelik açık pozisyon analizine göre banka, yarılanma sonrasında dünyanın en büyük kripto para birimi için olumsuz bir ortam görüyor çünkü piyasa aşırı alım koşullarında kalmaya devam ediyor.


Dahası, kripto para biriminin şu anki 61.200 dolarlık fiyatı hâlâ bankanın altınla volatiliteye göre ayarlanmış karşılaştırmasının üzerinde. Bu da değeri 45.000 dolar olarak belirliyor ve yarılanma sonrasında öngörülen üretim maliyetinin 42.000 dolar olması bekleniyor. Unutmamak gerekir ki, bitcoin üretim maliyeti genellikle BTC fiyatları için bir alt sınır görevi görmüştür.


JPMorgan, son zamanlarda kripto pazarındaki yeniden canlanmaya rağmen risk sermayesi finansmanının zayıf kaldığını da belirtiyor.


Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analistlere göre, yarılanmanın en büyük etkisi madencilik şirketleri tarafından hissedilecek. "Kâr etmeyen bitcoin madencileri ağdan ayrılırken, en yüksek paya sahip bitcoin madencileri arasındaki hash oranı ve konsolidasyonda önemli bir düşüş bekliyoruz."


"Yarılanmanın ardından, bazı bitcoin madencilik firmalarının Latin Amerika veya Afrika gibi düşük enerji maliyetli bölgelere yönelerek verimsiz madencilik makinelerini buralarda konuşlandırmaları muhtemel."


Daha Fazla Oku

    Bitcoin yarılanmasıhalvingbtcJPMorgan

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Binance Yöneticisi Tigran Gambaryan'ın Kefalet Talebi Nijerya Mahkemesi Tarafından Reddedildi

19 Mayıs 2024 21:02

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk