Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

“Haberi Sat” Senaryosu Devam Ediyor: BTC 39 Bin Doların Altında

Kripto para birimi son 24 saatte yaklaşık %5 düşerek iki ayın en düşük seviyesine ulaştı. Piyasa değerine göre en yüksek token’ların likit endeksi olan CoinDesk 20, %7 düştü.

23 Ocak 2024 14:41

Güncellenme: 23 Ocak 2024 15:15

Bitcoin (BTC), Avrupa iş saatlerinde 39.000 doların altına geriledi ve ABD'de spot borsa yatırım fonu (ETF) onayları beklentisiyle son iki aydaki kazandığı değerin neredeyse tamamını kaybetti.


BTC son 24 saatte yaklaşık %5 düşerek iki ayın en düşük seviyesine ulaştı. Piyasa değerine göre en yüksek token’ların likit endeksi olan CoinDesk 20 Endeksi, %7 düştü.


Kripto para birimi, hafifçe toparlanmadan önce 38.700 dolara kadar geri çekildi. Token, spot bitcoin ETF'lerinin 11 Ocak'ta ABD'de işlem görmeye başlamasıyla kısa süre önce iki yılın en yüksek seviyesi olan 49.000 doların üzerine çıkmıştı.


CoinDesk'in bildirdiği üzere, bitcoin satış baskısının bir kısmı, son birkaç hafta içinde Grayscale'in GBTC'sinin yaklaşık 22 milyon hissesini elden çıkaran FTX iflas mülkünden yapılan satışlara kadar uzanıyor. On-chain analiz firması CryptoQuant, ETF onayının bir “haberi sat” olayı olacağını iddia eden birkaç karşıt görüşten biriydi.


Sermaye piyasalarında popüler olan "haberi sat" terimi, varlık fiyatlarının, kaldıracın ve duyarlılığının fiyatlardaki yükselişe yol açmasını, ancak kısa bir süre sonra düşmesini tanımlıyor.


Japonya merkezli kripto borsası bitBank'ın analistleri, CoinDesk'e ABD'deki spot bitcoin ETF'lerinin onaylanmasının gayet iyi fiyatlandırıldığını ve gelişmenin "fiyat için kısa ila orta vadeli bir zirve olması muhtemel" olduğunu söyledi.


Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcETF

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk