Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Yılın En İyi Performans Gösterenleri ve Yeni Yıl Tahminleri

21 Aralık 2023 – Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

21 Aralık 2023 17:11

Güncellenme: 22 Aralık 2023 09:34

Son Fiyatlar


Öne Çıkanlar

Layer-1 blok zinciri Solana (SOL), 2023 yılındaki token fiyat artışları açısından başı çekerken, Avalanche (AVAX), Stacks (STX) ve Helium (HNT) altcoin’i yakından takip ediyor. Dijital varlık kazançları, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan bitcoin'in (BTC), spot bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF'ler) yeni yılın başlarında onaylanacağına dair artan umutlarla birlikte geliyor. AVAX’ın yıl başından bu yana yüzde 300 değer kazanması, büyük çoğunlukla blok zincirinin kurduğu kurumsal ortaklıklardan kaynaklanıyor. Ocak ayında Amazon Web Services ile ortaklığını duyuran Avalanche, kasım ayında JPMorgan ve Apollo Global’ın blok zinciri platformu Onyx’in kavram kanıtı projesinin bir parçası olduğunu açıklamıştı. DeFi danışmanlık firması Infiniti Labs'in kurucusu Chris Newhouse, AVAX rallisine dair şunları söylüyor: “Avalanche, bu yıl kurumsal ortaklıklarıyla büyük adımlar attı ve kendisini kurumsal faaliyete elverişli en iyi zincirlerden biri olarak şekillendiriyor.”Teneo Restructuring'in açıklamasına göre, iflas eden kripto hedge fonu Three Arrows Capital'in (3AC) kurucularına ait 1 milyar dolardan fazla varlık, İngiliz Virgin Adaları mahkemesi tarafından donduruldu. Pazartesi günü yayımlanan dünya çapındaki mahkeme kararının, kurucular Su Zhu ve Kyle Davies'in yanı sıra Davies'in eşi Kelly Chen için de geçerli olduğunu söylendi. 3AC, stabilcoin ihraççısı Terra'nın çöküşünün telafisi mümkün olmayan kayıplara neden olmasının ardından geçen yıl temmuz ayında iflas başvurusunda bulundu. Eylül ayında Singapur'da 3AC'nin tasfiyesine yardım etmediği için dört ay hapis cezasına çarptırılan Zhu'nun bu ay iyi halden serbest bırakılması bekleniyor.


Bitcoin (BTC) bugün erken saatlerde 44 bin dolar seviyesine yaklaştı ve dün ABD hisse senetlerindeki ani düşüşün neden olduğu kayıpların bir kısmını toparladı. S&P 500 endeksi dün günü yüzde 1,42 düşerek bitcoin gibi risk varlıklarını olumsuz etkiledi. Bazı analistler, piyasa göstergelerinin aşırı alım bölgesinde olması ve belirli bir opsiyon türünün sona ermesinin satış baskısı yaratması nedeniyle düzeltmenin geciktiğine dikkat çekiyor. Piyasadaki genel düşüşle birlikte BTC, SOL ve AVAX gibi token’lar da darbe almış olsa da örneğin SOL son 24 saatteki kazançlarını yüzde 15’e çıkarmayı başarıyor.


Günün Grafiği


  • Grayscale Bitcoin Trust Fund'ın (GBTC) net varlık değerine (NAV) uyguladığı fiyat, Ağustos 2021'den bu yana görülen en dar seviyeye yaklaşıyor.

  • Dün biraz olsun genişleyen iskonto aralığı yüzde 7,90’a yükseliyor.

  • Aralık, bitcoin spot borsa yatırım fonlarının (ETF) onaylanacağına dair umutlardan etkileniyor.

  • Dünyanın en büyük bitcoin yatırım aracı olan GBTC, Şubat 2021’den bu yana iskontolu işlem görüyor ve geçtiğimiz yılın aralık ayında yüzde 50’lik rekor seviyelere gerilemişti.

  • Kaynak: ycharts

Daha Fazla Oku

    güne bakışpiyasalarBitcoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk