Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Yapay Zeka Çılgınlığı Büyüyor

22 Şubat 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

22 Şubat 2024 17:18

Güncellenme: 22 Şubat 2024 18:53

Son Fiyat Hareketleri


Öne Çıkanlar

Yapay zeka (AI) ile ilgili token'lar, çip üreticisi Nvidia'nın (NVDA) halihazırda yüksek olan dördüncü çeyrek kazanç beklentilerini aştıktan sonra yükselişe geçti. 


Nvidia, çarşamba günü hisse başına 5,16 dolarlık kazanç bildirerek FactSet verilerine göre ortalama analist tahmini olan 4,59 doları aştı. Ayrıca şirket, Wall Street'in 20,4 milyar dolarlık beklentisinin üzerine çıkarak 22,1 milyar dolarlık gelir açıkladı. Gelişmenin ardından yapay zeka token'ları da değer kazandı: SingularityNet (AGIX) %37, Render (RNDR) %20 yükselirken FetchAI (FET) %15'in üzerinde artış kaydetti. 


Blok zincirlerde depolanan verilerin endekslenmesi ve sorgulanması için faaliyet gösteren The Graph protokolü, büyük dil modelleri ile desteklenmiş yapay zeka tabanlı sorgulama özelliği eklemeyi planladığını açıkladıktan sonra protokolün token'ı %21'lik bie ralli kaydetti. Worldcoin'in WLD'si de %33'lük bir sıçrama yaşadı. CoinGecko verilerine göre, yapay zeka token'larının toplam piyasa değeri 17 milyar doları aştı.


Ethereum blok zincirinin yerel token'ı ether (ETH), Kraken OTC'nin analizlerine göre "yükselen üçgen" formasyonunu kırdıktan sonra 5.200 dolara ulaşabilir. Piyasa değeri bakımından ikinci en büyük kripto para birimi olan ETH, bu haftanın başında 3.000 dolarlık sınırı aştı. 


Böylece Ağustos 2022 ve Nisan 2023 yüksekliklerini birleştiren yatay trend çizgisinin üzerinde yer edindi. Trend çizgisi, Haziran ve Kasım 2022'nin düşük seviyelerini birleştiren yukarı doğru eğilimli alt çizgi ile birlikte bir yükselen üçgen oluşturuyor. Başka bir deyişle, boğalar uzun süredir geride bırakmaya çalıştıkları direnci sonunda aştılar ve piyasa kontrolünü geri kazandılar.


Bitcoin (BTC) geçtiğimiz hafta durgun bir süreç geçirse de FundStrat araştırma başkanı Tom Lee, boğa görünümü görüşünü tekrar vurguladı ve lider kripto para birininin bu yıl içerisinde 150.000 dolara kadar çıkabileceğini belirtti. 


Öngörüsünü "Yeni ETF'lerle talebin arttığını, yarılanma ile arzın azaldığını ve para politikasının kolaylaşması durumunda risk varlıklarının destekleneceğini düşünürsek" şeklinde temellendiren Lee'nin bu yorumu, bitcoin'in son birkaç haftada 53.000 dolara kadar yükselmesinin ardından güç kaybetmeye başladığı dönemde geldi. BTC son 24 saat içerisinde %1,8'lik bir düşüşle 50.900 dolardan işlem görüyor. Aynı dönemde genel piyasayı ölçen CoinDesk 20 Endeksi'nin %2 düşmesinin yanında nispeten daha iyi bir performans sergiliyor.


Günün Grafiği

 


  • Grafik, depolama ağı Filecoin'in merkeziyetsiz finans ekosistemine yapılan toplam FIL yatırımını gösteriyor.
     
  • Net yatırımlar devam ediyor ve şu anda 27.5 milyon doların üzerinde bir seviyede.
     
  • Filecoin'in yerel tokenı FIL ise son yedi günde %30 kazanç elde ederek iyi bir performans sergiliyor.

  • Kaynak: fvm.starboard.ventures

Daha Fazla Oku

    Bitcoinyapay zekanvidiaETH

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
SEC, Bitcoin L2 Stacks Geliştiricisi Hiro’nun Soruşturmasını Düşürdü

15 Temmuz 2024 10:10

3
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk