Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Robinhood Hisseleri Yükselişte, Layer-2 İşlem Ücretleri Azalıyor

14 Mart 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

14 Mart 2024 16:32

Güncellenme: 14 Mart 2024 16:51

Son Fiyat Hareketleri

Öne Çıkanlar

Robinhood hisseleri, platformun şubat ayı hacimlerinde büyük bir artış bildirmesinin ardından bugün piyasa öncesi işlemlerde %11'in üzerinde yükseldi. Şirket, dün yaptığı açıklamada faaliyetin ocak ayına kıyasla tüm varlık sınıflarında arttığını söyledi. Hisse senedi işlem hacmi %36 artışla 80,9 milyar dolara, opsiyon sözleşmeleri %12 artışla 119,1 milyon dolara ve kripto hacimleri %10 artarak 6,5 milyar dolara yükseldi. Gözetim altındaki toplam varlıklar ocak ayına göre %16 artarak şubat sonunda 118,7 milyar dolara ulaştı.


Ethereum Dencun yükseltmesinin yayına girmesiyle birlikte, işlemleri ana ağa göndermeden önce gruplandıran layer-2 platformlarındaki işlemlerle ilişkili maliyetleri azaltacak mekanizma tanıtıldı. En güncel veriler, yükseltmenin beklentileri karşıladığını gösteriyor. Blok zinciri analisti Marcov'un edindiği bilgilere göre, Optimism'deki ortalama işlem maliyeti ortalama 1,40 dolardan yaklaşık 4 sente düştü. Coinbase'in layer-2 blok zinciri Base'in ortalama ücreti ise kabaca 1,50 dolardan 3 sente geriledi. Arbitrum'un ücreti de 40 sente kadar düştü. zkSync ve Zora'da da benzer bir düşüş yaşandı.


Dijital varlıkların taşınması, depolanması ve dağıtımı için altyapı sunan Fireblocks, kurumsal sınır ötesi ödemeleri iyileştirmek için İngiltere merkezli kurumsal kripto borsası Zodia Markets ile birlikte çalıştığını duyurdu. Yapılan basın açıklamasına göre, iş birliği sayesinde şirketler geleneksel fiat para birimi yöntemleri yerine stabilcoin’leri kullanarak daha hızlı para transferi yapabilecek. Entegrasyon, eşler arası stabilcoin işlemleri için Zodia Markets’in dijital varlık uygulamasını ve Fireblocks platformunu kullanacak.


Günün Grafiği


  • Grafik, şubat ayının başından bu yana Coinbase'teki günlük bitcoin (BTC) çıkışlarını gösteriyor.

  • Spot bitcoin ETF'lerinin iki ay önce faaliyete geçmesinden bu yana çıkışlar arttı.

  • CryptoQuant, "Borsalardaki BTC çıkışları arzı sıkılaştırabilir, bu da arz şokuna yol açabilir ve potansiyel olarak fiyatları artırabilir" dedi.

  • Kaynak: CryptoQuant

Daha Fazla Oku

    güne bakışrobinhoodEthereumfireblocksBitcoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Aptos, Microsoft, Brevan Howard ve SK Telecom ile DeFi Ortaklığı Kuruyor

18 Nisan 2024 18:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk