Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Mt. Gox Geri Ödemeleri BTC Piyasasını Zora Sokuyor

24 Haziran 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

24 Haziran 2024 15:55

Güncellenme: 24 Haziran 2024 17:18

Son Fiyat Hareketleri

Öne Çıkanlar

Feshedilmiş bitcoin borsası Mt. Gox, sürekli ertelenen tarihlerden sonra, 2014 yılında müşterilerden çalınan varlıkları temmuz ayının ilk haftasında dağıtmaya başlayacağını söyledi. Mütevelli Nobuaki Kobayashi, Mt. Gox web sitesinde yayımlanan açıklamada, "Mütevelli Heyeti, belirlenen plan kapsamında Bitcoin ve Bitcoin Cash ile geri ödeme yapmaya hazırlanıyor" dedi. "Geri ödemeler Temmuz 2024'ün başından itibaren yapılacak" diyen Kobayashi, ödemeler gerçekleşmeden önce durum tespiti ve belirli güvenlik adımlarının gerekli olacağını da sözlerine ekledi. Trader’lar geri ödemelerin büyük ölçüde bitcoin (BTC) piyasalarında satış baskısını artıracağını düşünüyor.


Ether yatırımcıları, düşüşe geçen piyasa ortamında Deribit'teki yükseliş opsiyonlarına oynuyor. Amberdata'ya göre, birçok yatırımcı yeni rekor seviyelere ulaşması beklentisiyle ether'in eylül ayında sona erecek olan 4.000 dolarlık alım opsiyonunu satın alıyor. Amberdata'nın türev ürünleri direktörü Greg Magadini, bu durumun trader'ların "ETH’nin 4 bin doların üzerine çıkması durumunda, tüm zamanların en yüksek seviyelerini test edip başarıyla aşacağına" dair bahse girdiğinin bir işareti olduğunu belirtiyor.


Nomura'nın 547 Japon yatırım yöneticisiyle yaptığı ankete göre, Japon kurumsal yatırımcılar dijital varlıklara ısınmaya devam ediyor. Nisan ayında yapılan anket, yöneticilerin %50'sinden fazlasının önümüzdeki üç yıl içinde kriptoya yatırım yapmayı planladığını ve bunu bir çeşitlendirme fırsatı olarak gördüğünü göstermişti. Ankete göre, yöneticiler yönetim altındaki varlıkların yüzde 2 ila yüzde 5'ini kriptoya ayırabiliyor ve yaklaşık yüzde 80'i bir yıl içinde yatırım yapmayı planlıyor. Kriptoya dönüş, Japonya'nın borç yükünün artması ve yenin döviz kuru ile ilgili endişelerin su yüzüne çıkmasıyla geliyor. Tokyo'da listelenen Metaplanet, kısa süre önce Japonya'nın mali sorunlarına karşı korunmak için BTC'yi rezerv varlık olarak kabul etti. Firma, yaptığı açıklamada borç satışından elde edilen geliri kullanarak 6,2 milyon dolar değerinde BTC daha satın alacağını bildirdi.


Günün Grafiği


  • Grafik, Nasdaq'ta listelenen Coinbase (COIN) borsasındaki bitcoin fiyatları ile rakibi Binance arasındaki farkı izleyen CryptoQuant'ın Coinbase premium endeksini gösteriyor.

  • Kripto para birimi, ABD'li yatırımcılardan gelen zayıf net satın alma baskısını yansıtarak Coinbase'de indirimli işlem görmeye devam ediyor.

  • Kaynak: CryptoQuant

Daha Fazla Oku

    BitcoinMt. GoxEtherNomuraJaponya

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk