Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Kripto Piyasası Volatilitesi Gözler Önüne Serildi

21 Mart 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

21 Mart 2024 15:28

Güncellenme: 21 Mart 2024 15:56

Son Fiyat Hareketleri

 

Öne Çıkanlar

Bitcoin (BTC) ve ether’in (ETH) çarşamba günkü düşük seviyelerden %15 oranında toparlanmaları, kripto piyasalarının volatil doğasını bir kez daha gözler önüne serdi. BTC ve ETH, son 24 saatte %11'e kadar yükseldi ve lider token’lar arasındaki kazançlara öncülük etti. CoinGecko verilerine göre Solana'nın SOL token’ı, Cardano'nun ADA'sı ve BNB Chain'in BNB'si yüzde 8'e kadar değer kazandı. Kripto piyasasının kapsamlı bir göstergesi olan CoinDesk 20 Endeksi, bu dönemde %7,62 yükseldi. Layer-2 platformlarının token’ları ise son 24 saatte ortalama %25'lik bir artış ile sektöre liderlik etti. Memecoin'ler de %16'lık bir yükseliş ile layer-2 token’larını takip etti.


Varlık yönetiminin lider isimlerinden BlackRock (BLK), Ethereum ağında oluşturulan tokenize varlık fonunu duyurdu. BlackRock USD Kurumsal Dijital Likidite Fonu, blok zinciri tabanlı BUIDL token ile temsil ediliyor. Ayrıca fon tamamıyla nakit, ABD Hazine bonoları ve repolarla destekleniyor ve blok zinciri ağları aracılığıyla token sahiplerine getiri sağlayacak. Duyuruya göre Securitize transfer aracısı ve tokenizasyon platformu görevi görecek, BNY Mellon ise fondaki varlıklar için saklama hizmeti sunacak. Fonun ekosisteminde Anchorage Digital Bank NA, BitGo, Coinbase ve Fireblocks gibi şirketler de yer alıyor.


Kripto para borsası Kraken, kripto dostu Wyoming'de uzun süredir sahip olduğu bankacılık lisansı aracılığıyla kurumsal müşteriler için nitelikli saklama hizmeti sunacak. Bugün duyurulan Kraken Institutional, Wyoming'de kurulmuş bir tür bankacılık kuruluşu olan Special Purpose Depository Institution (SPDI) kapsamında faaliyet gösterecek. Tüm mevduatlar, borsadan ayrı bir şekilde, tam rezerv bankacılığı hesaplarında tutulacak. Wyoming, kripto konusunda düzenleyici netlik için istikrarlı bir şekilde çabalıyor ve 2016'dan bu yana konuyla ilgili yaklaşık 35 yasa çıkardı. Kraken da bu süreçlerin arkasına ağırlığını koyan en büyük isim oldu.


Günün Grafiği


  • Altın destekli kripto para birimi Paxos Gold (PAXG), 2.186 dolarlık rekor seviyeye ulaştı.

  • Spot altının fiyatı da ons başına 2.200 doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.

  • Merkez Bankası bu yıl için üç faiz indirimi öngörüsünü gerçekleştirdi, bu durum altın ve bitcoin'deki rallilere güç verdi.

  • Kaynak: TradingView

Daha Fazla Oku

    blackrockkrakenBitcoinETHgüne bakış

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk