Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: HSBC Altın Token'ını Tanıttı

27 Mart 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

27 Mart 2024 15:55

Güncellenme: 27 Mart 2024 17:05

Son Fiyat Hareketleri 

Öne Çıkanlar

Finansın önde gelen isimlerinden HSBC (HSBA), Hong Kong'daki bireysel yatırımcılar için altın tokenize etti ve böyle bir hizmet sunan ilk banka olduğu için gurur duyduğunu bildirdi. Bankanın dijital varlık platformu Orion’da mint’lenen HSBC Gold Token’a, HSBC İnternet Bankacılığı ve HSBC HK Mobil Uygulaması aracılığıyla ulaşılabiliyor. Bankalar ve finans kurumları, tokenizasyon olarak adlandırılan bu teknolojiyle birlikte gerçek dünya varlıklarını (RWA) blok zincirlerine yerleştiriyor.


Broker şirketi Canaccord Genuity, yayımladığı araştırma raporunda Michael Novogratz başkanlığındaki kripto finansal hizmetler firması Galaxy Digital'ın (GLXY) sağlam faaliyet sonuçları kaydederek 2023'ü güçlü bir şekilde kapattığını bildirdi. Canaccord, şirket dördüncü çeyreği büyük bir başarıyla sonlandırsa da, şubat ayı sonuna kadarki performansın daha da iyi olduğunu belirtti. Raporda, yönetim altındaki varlıkların (AUM) yıl sonundan 10 milyar doların üzerine çıkarak neredeyse iki katına ulaşması vurgulandı. Ayrıca şirket, üçüncü çeyreğin sonunda yaklaşık 1,5 milyar dolar olan öz sermayesini 2,1 milyar doların üzerine çıkardı ve vergi öncesi gelir yaklaşık 300 milyon dolar olarak kaydedildi.


2021'de bitcoin'i yasal para birimi haline getiren El Salvador, bitcoin (BTC) varlıklarını artırmaya devam ediyor. Ülkenin cumhurbaşkanı Nayib Bukele, pazartesi günü yaptığı açıklamada ülkenin şu anda 5.700 BTC sahibi olduğunu bildirdi. Ülke mart ayının ortalarında yaklaşık 5,690 BTC tutuyordu. Kripto para biriminin yeniden 70 bin dolara ulaşmasıyla birlikte El Salvador’un BTC yatırımları 400 milyon dolardan fazla ediyor. Bukele, bu ayın başlarında varlıkları soğuk cüzdana taşıdıklarını söylemişti.


Daha Fazla Oku

    HSBCaltın tokenGalaxy DigitalEl Salvadorgüne bakış

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
P2 Ventures, Polygon Ekosistemindeki Girişimcilere 50 Milyon Dolar Taahhüt Etti

17 Nisan 2024 17:26

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk