Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

23 Şubat 2024 17:08

Güncellenme: 23 Şubat 2024 17:39

Son Fiyat Hareketleri


Öne Çıkanlar


Yapay zeka (AI) ilişkili altcoin'ler haftayı zirvede tamamladı: SingularityNET (AGIX) %97 artış gösterirken, Worldcoin'in WLD'si %93 artışla 9,03 dolara ulaşarak rekor seviyeye tırmandı. Merkeziyetsiz depolama ağı Filecoin'in FIL token’ında ve Graph'ın GRT'sinde devam eden ralli, CoinDesk Programlama Endeksi'ni artırdı. Endeks son yedi gün içinde %11'in üzerinde değer kazanırken, FIL ve GRT %40'ın üzerinde yükseldi ve piyasa genelindeki zayıflıktan bağımsız hareket etti. Endeks lideri Chainlink'in LINK token’ı yüzde 10 değer kaybetti. Kapsamlı bir kripto piyasası ölçütü olan CoinDesk 20 Endeksi, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan bitcoin (BTC) 50.500 ila 52.500 dolar arasında işlem görürken son yedi gün içinde %2 düştü.


Reddit, fazla nakitinin bir kısmını bitcoin (BTC) ve ether'e (ETH) yatırdığını ve firmayı Michael Saylor'ın MicroStrategy ve Elon Musk'ın Tesla'sının yanı sıra dijital varlıkları doğrudan satın alan birkaç şirketten biri haline getirdiğini söyledi. Sosyal medya platformu, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) New York Menkul Kıymetler Borsası'nda "RDDT" sembolü altında halka açılmak için bir başvuruda bulundu. Şirket, başvuru dosyasının bir parçası olarak, fazla nakitinin bir kısmını bitcoin ve ether'e yatırdığını açıkladı. Ayrıca, ETH ve MATIC’i "belirli sanal ürünlerin satışı için bir ödeme şekli olarak" elde tuttuğunu belirtti ve gelecekte bu stratejiye devam edebileceğini söyledi.


Fintech şirketi Block, dün yayımladığı dördüncü çeyrek kazanç raporunda bitcoin (BTC) varlıklarında 207 milyon dolarlık kazanç bildirdi. Block, 31 Aralık 2023 tarihinde 340 milyon dolarlık yaklaşık 8.038 BTC'ye sahipti. Jack Dorsey'in sahibi olduğu şirket, geçen çeyrekte bankacılık hizmetleri platformu olan Cash App aracılığıyla bitcoin satışlarından 66 milyon dolar brüt kâr elde etti, bu da yıllık %90'lık bir artışı temsil ediyor. Raporda, "Bitcoin geliri olarak tanımladığımız, müşterilere satılan toplam bitcoin satış miktarı yıllık %37 artışla 2,52 milyar dolar oldu" ifadeleri yer aldı.


Günün Grafiği


  • Ether-bitcoin (ETH/BTC) oranı yükseliyor ve 17 ay süren düşüş trendinden çıkmaya hazırlanıyor.

  • Potansiyel bir kırılma, ether'in daha yüksek performansa sahip olacağı anlamına gelebilir.

  • Bazı analistler ether'in arz görünümünün bitcoin'den daha iyi olduğunu söylüyor.

  • Kaynak: TradingView

Daha Fazla Oku

    wldGRTblockRedditgüne bakış

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Aptos, Microsoft, Brevan Howard ve SK Telecom ile DeFi Ortaklığı Kuruyor

18 Nisan 2024 18:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk