Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Fantom, Ağ Yükseltmesi Sayesinde Piyasayı Geride Bırakıyor

22 Mart 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

22 Mart 2024 17:17

Güncellenme: 23 Mart 2024 00:34

Son Fiyat Hareketleri

Öne Çıkanlar

Layer-1 blok zinciri Fantom'un yerel token'ı FTM, memecoin'ler dışında piyasa değeri bakımından en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri haline gelerek son dört haftada %190'dan fazla değer kazandı. CoinGecko tarafından takip edilen verilere göre, FTM'nin fiyatı 40 sentten 1,16 dolara yükselerek Nisan 2022'den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Token’ın piyasa değeri 3,29 milyar dolara sıçradı ve bu da onu dünyanın en büyük 44. dijital varlığı sıralamasına yerleştirdi. Fantom'un işlem gerçekleştirme hızlarını artırması beklenen ve çok yakında uygulanacak olan Sonic yükseltmesi, yatırımcıların kripto para birimine yönelik ilgisini artırmış olabilir. Sonic ana ağı, bu yılın bahar döneminde mevcut ana ağ Opera'nın yerini alacak. Sonic'in test ağı geçtiğimiz yıl ekim ayında yayına girdi. Test ağı teorik olarak 1,1 saniyelik bir süre içerisinde saniyede maksimum 2.000 işlem (TPS) gerçekleştirebiliyor. Yazının yazıldığı sırada Opera ana ağı ise saniyede 3,2 işlem gerçekleştirebiliyor.


Bitcoin (BTC) 66.000 doları test ederken, piyasa gözlemcileri önde gelen kripto para biriminin ileride daha fazla volatilite ile karşı karşıya kalmasını bekliyor. Pythagoras Investments Sermaye Oluşumu Direktörü Semir Gabeljic: "Bitcoin, bu hafta tanık olduğumuz %10'luk düşüşle volatil kalmaya devam ediyor ve tüm bunlar, 20 Mart'taki GBTC çıkışlarından kaynaklanıyor. Düşüş, geçmişteki Bitcoin yarılanmalarından hemen önce görüldüğü gibi, yüzde 10-20 aralığında kalıyor. Yarılanma öncesinde volatilitenin artması bekleniyor." Dünyanın en likit dijital varlıklarını takip eden CoinDesk 20 Endeksi (CD20) bu süre zarfında %0,5 düştü.


Merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Frax Finance, layer-2 blok zinciri Fraxtal'da kilitli kripto varlıklarının toplam dolar değerini 2026'nın sonuna kadar 100 milyar dolara çıkarmayı hedefleyen bir yol haritası yayımladı. DefiLama tarafından takip edilen verilere göre, yazının yazıldığı sırada kilitli toplam değer (TVL) 13,2 milyon dolar. Yol haritası, bir yıl içinde 23 layer-3 blok zincirinin yanı sıra frxNEAR, frxTIA ve frxMETIS gibi yeni varlıkların piyasaya sürülmesini öneriyor. 


Günün Grafiği


  • Grafik, ABD Hazine bonolarında beklenen 30 günlük volatilitenin opsiyon tabanlı bir ölçüsü olan MOVE endeksini gösteriyor.

  • Endeks, Şubat 2022'den bu yana en düşük seviye olan 90,82'ye geriledi ve risk eğrisinin dışındaki varlık sınıfları için olumlu gelişmelere işaret etti.

  • Hazine bonolarındaki volatilitenin azalması, küresel piyasadaki likidite stresini hafifletiyor.

  • Kaynak: TradingView

Daha Fazla Oku

    güne bakışFantomBitcoindefiFRAX

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Gensler: Ether ETF'leri Eylül Ayına Kadar Tamamen Onaylanabilir

14 Haziran 2024 12:15

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk