Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Faiz İndirimi Umutları Bitcoin'i 66 Bin Dolara Taşıdı

16 Mayıs 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

16 Mayıs 2024 16:18

Güncellenme: 17 Mayıs 2024 02:17

Son Fiyat Hareketleri

Öne Çıkanlar

Bitcoin (BTC), ABD TÜFE verilerinin Federal Rezerv'in (Fed) faiz indirimi konusunda diğer gelişmiş ülkelere katılma olasılığını artırmasıyla birlikte dün yaklaşık iki ayın en büyük tek günlük kazancını kaydetti. TradingView ve CoinDesk verilerine göre, piyasa değerine göre lider kripto para birimi 20 Mart'tan bu yana en büyük yüzde artışıyla yüzde 7,5'in üzerinde artarak 66.250 dolara ulaştı. Piyasalar İngiltere Merkez Bankası (BOE) ve Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) haziran ayında faiz indirimine gitmesini bekliyor. İsviçre Ulusal Bankası (SNB) ve İsveçli Riksbank, gösterge borçlanma maliyetlerini şimdiden düşürdü.


Financial Times haberine göre, vadeli işlem merkezi Chicago Ticaret Borsası (CME), piyasa katılımcıları arasında ürüne olan talep artarsa müşterilere spot bitcoin ticareti sunmayı planlıyor. FT'nin bildirdiğine göre borsa, düzenlenmiş bir pazarda bitcoin ticareti yapmak isteyen trader’larla görüşmeler yapıyor. Haberde, CME'nin spot ticaret işinin İsviçre'deki EBS döviz ticareti merkezi aracılığıyla yürütülebileceği belirtildi. Spot piyasa, CME'nin kurumsal faaliyetler için bir vekil olarak kabul edilen mevcut standart ve mikro vadeli işlem sözleşmelerini tamamlayacak ve tüm bunlar kripto pazarında daha baskın olma konusunda yardımcı olacak.


Merkeziyetsiz borsa ShibaSwap, Ethereum layer-2 Shibarium'a genişledi. Kullanıcılar artık Shibarium'da yeni likidite havuzları oluşturarak, yatırımcıların ağ üzerinde token takas etmelerine ve likidite sağlamak için işlem ücretlerinden bir pay elde edebilecek. Geliştiriciler, işlemler için Shibarium blok zincirinin artan kullanımının SHIB token için daha yüksek bir yakma oranıyla sonuçlanacağını ve arzı azaltacağını söylüyor. SHIB fiyatı, piyasa genelindeki yükselişe paralel olarak son 24 saatte %8,8 arttı.


Günün Grafiği


  • Grafik, Binance'teki açık PEPE sürekli vadeli işlem sözleşmelerinin sayısında kilitlenen dolar değerinin 285 milyon dolarlık rekor seviyeye yükseldiğini gösteriyor. Vadeli işlemler, sözleşme başına 1.000 PEPE olarak boyutlandırılıyor.

  • Veriler, ABD verilerinin risk varlıklarına yönelik yatırımcı iştahını artırmasıyla birlikte meme coin’lere olan ilginin yeniden canlandığını gösteriyor.

  • Kaynak: Coinglass

Daha Fazla Oku

    güne bakışBitcoinfaiz indirimishibaswapcme

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk