Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Ether Opsiyon Trader'ları Düşüşe Hazırlanıyor

12 Mart 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

12 Mart 2024 15:30

Güncellenme: 12 Mart 2024 15:58

Son Fiyat Hareketleri


Öne Çıkanlar

Ether (ETH) opsiyon yatırımcıları, kripto para biriminin 4.000 doları geçerek 2021'in sonlarından bu yana görülen en yüksek seviyeye ulaşmasından yalnızca bir gün sonra, kısa vadeli olması beklenen bir fiyat zayıflamasına hazırlanıyor. Ether'in opsiyon piyasası duyarlılığının bir ölçüsü olan aylık alım satım eğrisi negatife döndü ve düşüş eğilimli fiyat trendlerine karşı korunmak için kullanılan opsiyonların zenginliğine işaret etti. 60 günlük gösterge satım opsiyonları lehine dönerken, 90 günlük ve 180 günlük ölçümler pozitif kalmaya devam ediyor. QCP Capital'ın son gönderisine göre, yatırımcıların kısa vadeli ether satışlarına olan ilgisi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) mayıs ayına kadar bir spot ether borsa yatırım fonunu (ETF) onaylama olasılığının belirsizliğinden kaynaklanıyor.


El Salvador, Eylül 2021'de ilk kez satın almaya başladığı varlıklardan 84 milyon dolarlık gerçekleşmemiş kâr elde etti. Bitcoin'in geçen yılki %250'lik yükselişi, Orta Amerika ülkesinin bitcoin hazinesini bugün itibarıyla 206 milyon doların üzerine çıkardı ve başlangıç sermayesinden %69'luk bir kazanç sağladı. Verilere göre 2.681 BTC'ye sahip olan şirket, ortalama 42.600 dolarlık bir maliyetle 12'den fazla satın alma işlemi gerçekleştirdi. Bitcoin, 2021 yılında ülkenin kripto para birimini yasal olarak tanıyan ilk hükümet olmasını sağlayan "Bitcoin Yasası"yla birlikte ABD doları ile bir tutulmaya başlandı. Yasanın kabulünden bu yana mallar, hizmetler ve vergilerin tümü bitcoin ile ödenebiliyor.


The Wall Street Journal ve Wired'ın haberine göre, Binance'in üst düzey yöneticilerinden Tigran Gambaryan ve Nadeem Anjarwalla, Nijeryalı yetkililer tarafından zorla tutuluyor. Yöneticiler, Nijerya tarafından kripto borsasına yöneltilen suçlamalar nedeniyle gözaltına alınmış gibi görünüyor. Geçtiğimiz birkaç hafta içerisinde, ülkede yaklaşık 26 milyar dolarlık takip edilemeyen fonun işlenmesini sağladığı için Binance'e 10 milyar dolar ceza verildiğine dair raporlar ortaya çıkmıştı. Nijerya hükümeti, Binance ile aralarındaki bu anlaşmazlığı tartışmak adına yöneticileri ülkeye davet etti. Ailelerden alınan bilgilere göre, yöneticiler 25 Şubat'ta Abuja'ya indi. Haberde, hükümet yetkilileriyle yapılan ilk toplantıdan sonra Gambaryan ve Anjarwalla'nın "otellerine götürülüp eşyalarını toplamalarının söylendiği ve Nijerya Ulusal Güvenlik Ajansı tarafından işletilen bir ‘misafirhaneye’ götürüldükleri" belirtildi.


Günün Grafiği


  • Haftalık fiyat grafiği, DOGE coin’in iki yılın en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor.

  • Kırılma, piyasa trendinde yükseliş eğilimine işaret ediyor.

  • DOGE ve diğer meme coin'lerdeki ralli, genellikle piyasa zirvelerinde gözlemlenen spekülatif çılgınlığı temsil eder. Bununla birlikte, DOGE'nin fiyatı hâlâ Mayıs 2021'de ulaşılan 60 sentlik rekor seviyenin oldukça altında.

  • Kaynak: TradingView

Daha Fazla Oku

    güne bakışETHBitcoinBinanceDOGE

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk