Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Ether (ETH) 3 Bin Dolara Oynuyor

20 Şubat 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

20 Şubat 2024 16:54

Güncellenme: 20 Şubat 2024 17:53

Son Fiyat Hareketleri

Öne Çıkanlar

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi ether (ETH), yatırımcıların ABD'deki spot ether borsa yatırım fonlarının (ETF'ler) onaylanmasını beklemesiyle neredeyse iki yıldır görülmeyen seviyelere ulaştı. TradingView verilerine göre, dün 26 Nisan 2022'den bu yana en yüksek seviye olan 2.984 dolara tırmandı, şu anda ise 2.933 dolar civarında işlem görüyor. Analistler kısa vadede ETH'nin daha da yükselmesini ve muhtemelen 3.600 dolara ulaşmasını bekliyor. SwissOne Capital'in baş yatırım sorumlusu Kenny Hearn, "3.150-3.300 dolar seviyelerine çok yakınız" diyor. "Bundan sonraki seviye 3.600 dolar olacak ve bunun önümüzdeki ay içinde oldukça kolay bir şekilde gerçekleşebileceğini düşünüyoruz." Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan bitcoin (BTC), gün boyu çok az değişiklik gösterdi. Altcoin'lerden öne çıkanlar arasında yüzde 17 yükselen Filecoin'in FIL'i ve yüzde 8 değer kazanan Hedera'nın HBAR'ı yer aldı.


Ethereum roll-up’ı Starknet, yılın en büyük airdrop’u olarak adlandırılan token dağıtımını başlattı. Yaklaşık 1,3 milyon adrese 728 milyon token aktarılacak. Airdrop’un başlamasından hemen önce merkeziyetsiz vadeli işlem platformu Aevo’da 1,80 dolardan işlem gören STRK token’ın Kucoin’deki fiyatı dakikalar içerisinde 5 dolara kadar yükseldi. Şu anda ise 3 dolar civarında işlem görüyor. Başlangıçta toplam 10 milyar token arzı ile piyasaya sürülen STRK token’ın seyreltilmiş piyasa değeri (FDV) 35 milyar dolar. Mevcut dolaşımdaki arzın mevcut fiyatla çarpımı şeklinde hesaplanan gerçek piyasa değeri ise 2,32 milyar dolar.


Kripto varlık yönetimi şirketi CoinShares, bitcoin (BTC) borsa yatırım fonlarına (ETF) olan talebin, dijital varlık yatırım ürünlerine yatırılan 2,45 milyar doların 2,4 milyar dolarlık kısmına sahip olmasıyla geçen hafta yeniden hızlandığını söyledi. Yeni onaylanan ABD merkezli spot bitcoin ETF'lerine yapılan tahsisler, ETF’ye dönüştürülen Grayscale'in Bitcoin Trust'ından (GBTC) 623 milyon dolarlık çıkışı bastırdı. BlackRock'ın IBIT'i ve Fidelity'nin FBTC'si, sırasıyla 1,6 milyar dolar ve 648 milyon dolar sermaye çekti. CoinShares'in araştırma başkanı James Butterfill, "Bu, çeşitli sağlayıcılar arasında geniş çapta dağıtılan net girişlerde önemli bir hızlanmayı temsil ediyor ve spot tabanlı ETF'lere olan ilginin arttığını gösteriyor" dedi.


Günün Grafiği  • Grafik, CME'deki aktif ether vadeli işlem sözleşmelerinin sayısının nominal açık pozisyonunu gösteriyor.

  • Açık pozisyon, 2021'in sonlarından bu yana ilk kez 1 milyar dolar sınırında ve bu da yatırımcıların ether ticaretine olan ilgisinin yenilendiğini gösteriyor.

  • Kaynak: Velo Data

Daha Fazla Oku

    ETHEthergüne bakışaltcoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Aptos, Microsoft, Brevan Howard ve SK Telecom ile DeFi Ortaklığı Kuruyor

18 Nisan 2024 18:18

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk