Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Piyasalar Hareketli, CoinDesk 20 Endeksi %53 Yükseldi

8 Mart 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

8 Mart 2024 17:59

Güncellenme: 8 Mart 2024 19:03

Son Fiyat HareketleriÖne Çıkanlar

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan ether (ETH), Aralık 2021'den bu yana ilk kez 4.000 dolara yaklaştı ve şu anda 3.950 dolar civarında işlem görüyor. Kripto para birimi, 5 Mart'ta rekor seviyelere ulaşan bitcoin ile birlikte tırmanıyor. Son 30 gün içinde ether, %67 yükselerek bitcoin'den daha iyi performans gösterirken, kripto pazarının kapsamlı bir göstergesi olan CoinDesk 20 Endeksi %53 yükseldi. SwissOne Capital'in baş yatırım sorumlusu Kenny Hearn'e göre ether, bitcoin'in son başarısından etkileniyor ve altcoin rallisinde öne çıkıyor. Bir röportajda, "ETH'nin 4.000 dolar seviyesine ulaşmasını engelleyen psikolojik direnç dışında hiçbir şey yok" diyen Hearn ekliyor: "ABD işgücü verileri beklendiği gibi gelirse, önümüzdeki 24 saat içinde gerçekleşme olasılığının yüksek olduğunu düşünüyoruz" dedi. ABD, şubat ayı tarım dışı istihdam raporunu TSİ 13:30'da açıklayacak.


JPMorgan (JPM), yayımladığı araştırma raporunda yatırımcı portföylerindeki bitcoin'in (BTC) altın tahsisine yetişmesi için piyasa değerinin 3,3 trilyon dolara yükselmesi gerektiğini, bunun da kripto para birimi fiyatının iki katından fazla artması anlamına geldiğini açıkladı. Ancak kripto para biriminin riskli varlık olması ve artan volatilitesi nedeniyle bunun çok büyük ihtimalle gerçekleşemeyeceğini de belirtti. Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analistler, "Çoğu yatırımcı, varlık sınıfları arasında seçim yaparken risk ve volatiliteyi hesaba katar. Bitcoin'deki volatilitenin altında gözlemlenenin yaklaşık 3,7 katı olduğu göz önünde bulundurulursa, bitcoin'in nominal anlamda altınla eşleşmesini beklemek gerçekçi olmaz" yazdı.


Optimism Foundation yaptığı açıklamada, açıklanmayan bir alıcıya cari fiyatlarla yaklaşık 90 milyon dolar değerinde yaklaşık 19,5 milyon OP token'lık özel bir token satışı gerçekleştirdiğini söyledi. Satılan token’lar iki yıllık bir kilitlemeye tabi olacak. Bununla birlikte alıcı, yönetişim kararlarına katılım için token’larını bağımsız üçüncü taraflara devredebilir.


Günün Grafiği


  • Grafik, bugün erken saatlerde Deribit'teki aktif ether alım ve satım opsiyon sözleşmelerinin dolar değerini gösteriyor.

  • Alımlardaki kavramsal açık pozisyon, satış opsiyonlarındaki 3,5 milyar dolara karşılık 7,57 milyar dolar olarak kaydedildi.

  • Piyasa, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan ether'de sürekli bir yükseliş için konumlanmış durumda.

  • Kaynak: Amberdata

Daha Fazla Oku

    ETHbtcOptimismgüne bakış

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk