Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: BTC 65 Bin Doları Aştı, Meme Token'ların Rallisi Devam Ediyor

4 Mart 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

4 Mart 2024 16:54

Güncellenme: 4 Mart 2024 18:52

Son Fiyat Hareketleri

Öne Çıkanlar

Bitcoin (BTC) bugün Avrupa sabah saatlerinde 65.000 doları aştı ve Kasım 2021'de kaydedilen 69.000 dolarlık zirvesine bir adım daha yaklaştı. 


BTC son 24 saatte %6'nın üzerinde değer kazandı. Çeşitli token’ları takip eden CD20 endeksi de aynı dönemde %5,6 arttı. Vadeli işlem piyasasından gelen veriler, daha fazla kazancın kapıda olabileceğini gösteriyor. Coinglass verilerine göre, açık pozisyonlar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 27 milyar dolara yükseldi. Birden fazla kaynaktan elde edilen veriler, piyasa değerinin Kasım 2021'de kaydedilen 2,7 trilyon dolar seviyesini aşarak 2,8 trilyon dolara ulaştığını gösteriyor.


Bitcoin haftaya önemli kazançlarla başlarken, meme coinler tüm varlıklardan daha iyi performans gösteriyor ve hatta bazıları son 24 saatte %30'a kadar yükseliyor. Pepecoin (PEPE); dogecoin (DOGE) ve bonk (BONK) gibi kripto para birimlerinin tetiklediği rallinin ortasında yüzde 30 artarak haftalık kazançlarını yüzde 370'in üzerine çıkarıyor. CoinGecko verilerine göre, kurbağa temalı token’ların işlem hacimleri 3,6 milyar dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseldi ve bu da muhtemelen daha riskli varlıklara yönelik büyük bahisleri körükledi. Pepecoin'in kazançları, shiba inu (SHIB) ve dogecoin'den daha yüksek oldu. DOGE geçen hafta %170 yükselirken, SHIB %200 arttı.


Coinbase'in eski ürün müdürü Ishan Wahi, kardeşi Nikhil Wahi ve arkadaşları Sameer Ramani'nin dahil olduğu insider trading davasında, Coinbase'in de arasında bulunduğu ikincil piyasada belirli kripto varlıkların ticaretinin menkul kıymet işlemleri olduğuna karar verildi. 1 Mart tarihli kararda, "Mahkemenin analizi, Ramani'nin ikincil piyasada token ticareti yaptığı sonucunda herhangi bir değişiklik olmadı" denildi. "... Her bir ihraççı, token’lar ikincil piyasalarda işlem görürken bile kârlılığa dair beyanda bulunmaya devam etti. Howey'e göre, Ramani'nin satın aldığı ve takas ettiği tüm kripto varlıklar yatırım sözleşmeleridir." Sanığın mahkeme celbine cevap vermemesi veya mahkemeye gelmemesi durumunda gıyabi karar verilecek.


Günün Grafiği


  • Grafik, Deribit'in 2022'nin sonlarından bu yana bitcoin için ileriye dönük 30 günlük zımni volatilite endeksindeki (BTC DVOL) eğilimleri gösteriyor.

  • DVOL yıllık bazda %80'e yükseldi ve bu da önümüzdeki dört hafta içinde fiyat türbülansı beklentilerinin arttığını ifade ediyor.

  • Kaynak: TradingView

Daha Fazla Oku

    güne bakışBitcoinbtcmeme tokenCoinbase

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Polymarket Yatırımcılarına Göre Fed'in Bu Yıl Faiz İndirimi Yapmama İhtimali %32

19 Nisan 2024 12:58

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk