Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin'in Bitfinex Liderliğindeki Yükselişi

27 Şubat 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

27 Şubat 2024 18:00

Güncellenme: 27 Şubat 2024 18:19

Son Fiyat Hareketleri


Öne Çıkanlar

Bitcoin (BTC) 24 saat içinde %11,5 oranında artış göstererek 2021'in sonlarından bu yana ilk kez 57.000 dolarlık zirvelere ulaştı. 


"Exitpump" isimli analist tarafından takip edilen verilere göre, Bitfinex trader’ları Asya'daki erken işlem saatleri sırasında 123 milyon dolar değerinde bitcoin satın alarak bu yükselişe öncülük etti. Kısa pozisyonların tasfiye edilmesi ve Binance'teki spot alımlar yükseliş momentumunu artırdı ve bu da her zamanki gibi piyasanın genelini daha da yukarıya taşıdı. Kapsamlı bir piyasa göstergesi olan CoinDesk 20 Endeksi aynı dönemde %8'den fazla kazanç elde etti. Pantera kurucusu Dan Morehead, yükselişi spot ETF'lerin bitcoin piyasasına bir kurumsal sermaye dalgası getirdiğini söyleyerek açıkladı. "Kripto baharı erken geldi" diyen Morehead, günlük 3.000 BTC seviyesindeki girişlerin yanı sıra, nisan ayındaki ödül yarılanmasının ardından günlük BTC üretimindeki %50'lik düşüşün fiyatların değer kazanması potansiyeli anlamına geldiğini belirtti.


Yurt içi enflasyonu yenmek için alternatif varlıklara yönelen Türk halkı, artık işlem hacmi açısından dünyanın dördüncü büyük şirketi olan OKX'in sahip olduğu bir platformda kripto para ticareti yapabilecek. OKX, platformun Türkiye'deki yerelleştirilmiş versiyonu olan ve Türk lirası cinsinden işlem çiftleri içeren OKX.TR'nin lansmanını duyurdu. “Türkiye bizim için çok önemli ve özel bir pazar" diyen OKX Başkanı Hong Fang, ülkenin kripto benimsenmesi ve kripto işlem hacmi açısından üst sıralarda yer aldığını söyledi. 2021'de yüksek enflasyon ve fiat para kriziyle karşı karşıya kalan vatandaşlar, USDT ve SHIB'e para yağdırmıştı.


Uniswap'in yerel yönetişim token'ı UNI, merkeziyetsiz borsanın protokol ücretlerini token staker’larına dağıtmayı önermesinin ardından %60 arttı. Blok zinciri analiz platformu Lookonchain tarafından takip edilen verilere göre, fiyat yükselişinde 2020 yılında 5,44 milyon UNI alan bir balina adresinin 90.000 token’ı 1,03 milyon dolara tasfiye ettiği görüldü. Cüzdanda hala 10,6 milyon dolar değerinde 926.000 UNI token’ı bulunuyor. Haberin yazıldığı sırada UNI, 11,08 dolardan işlem görüyor. Token bu yıl %53 oranında değer kazandı.


Günün Grafiği


  • Grafik, çeşitli seviyelerdeki bitcoin opsiyonlarındaki ve açık pozisyonlardaki 24 saatlik değişimi gösteriyor.

  • 58.000 dolar, 60.000 dolar ve üzeri seviyelerdeki alım opsiyonlarında açık faizin arttığı görülüyor.

  • Kaynak: Amberdata

Daha Fazla Oku

    UNIUniswapOKXBitcoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yerli Girişim Clave Artık Herkese Açık

10 Nisan 2024 21:49

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk