Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin Yeniden 71 Bin Dolara Ulaştı

5 Haziran 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

5 Haziran 2024 16:14

Güncellenme: 6 Haziran 2024 01:03

Son Fiyat Hareketleri

Prices FMA, June 5 (CoinDesk)


Öne Çıkanlar

Bitcoin (BTC), spot bitcoin ETF'lerinin mart ayından bu yana en iyi tek günlük girişi kaydetmesinin ardından günün erken saatlerinde 71.000 doları aştı. Kripto para birimi son 24 saatte yaklaşık %3 yükselirken, CoinDesk 20 Endeksi (CD20) yaklaşık %2,8 arttı. Bitcoin, Avrupa sabah saatlerinde 71.341 dolara sıçrayarak 21 Mayıs'tan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Ardından 70.900 dolar civarına geri çekildi. Lider kripto para birimi art arda beşinci gündür yeşil kalmaya devam ediyor.


Yayımlanan verilere göre, ABD'de listelenen spot bitcoin borsa yatırım fonları (ETF), dün Fidelity liderliğinde 880 milyon doların üzerinde giriş kaydetti. Bitcoin, verilerin halka açılmasıyla Asya işlem saatlerinde 71.000 doların üzerine çıktı ve son 24 saatte %3 değer kazandı. CoinDesk 20 (CD20) de %2,65 yükseldi. Fidelity'nin FBTC'si, 378 milyon dolarlık giriş kaydederek rakipleri arasında en yüksek girişi kaydetti. BlackRock'ın IBIT'i 270 milyon dolar ile onu takip ederken, Grayscale'in çıkışlarıyla ünlü GBTC'si 28 milyon dolar kaydetti. Böylece rakamlar açısından mart ayından bu yana en iyi, 11 bitcoin ETF’sinin piyasaya sürüldüğü ocak ayından bu yana ise en iyi ikinci gün yaşanmış oldu.


Bir ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu dosyasına göre, Bain Capital Crypto ikinci bir fon başlatmayı planlıyor. Bain Capital ilk kripto fonunu Mart 2022'de piyasaya sürdü. Do Kwon'un kurduğu Luna'nın çöküşünden hemen önce başlatılan 560 milyon dolarlık fon, kripto pazarında büyük bir bozgunu tetikledi. Şirket, kripto kışına rağmen 2022 ve 2023 boyunca aktif bir yatırımcı olarak faaliyet göstermeye devam etti. Sam Altman'ın 115 milyon dolarlık Worldcoin’i, gizlilik protokolü Nocturne Labs ve merkeziyetsiz borsa aggregator’ı Flood gibi girişimlerin finansman turlarına katıldı.


Günün Grafiği


  • Bitcoin açık pozisyonları, pazartesi gününden bu yana 2 milyar dolardan fazla artarak yaklaşık 37 milyar dolara ulaştı ve nisan başından bu yana görülen en büyük artışı kaydetti.

  • Chicago Ticaret Borsası'nda (CME) 11 milyar doların üzerinde BTC vadeli işlem bahsi bulunuyor, CME’nin ardından 8 milyar dolarla kripto borsası Binance geliyor.

  • Açık pozisyon, sona ermemiş vadeli işlem sözleşmelerinin sayısını ifade eder ve piyasaya giren parada bir artışa işaret eder. Bu da genellikle volatilite beklentisinin bir göstergesidir.

  • Kaynak: TradingView

Daha Fazla Oku

    güne bakışbtcbitcoin etfbain capital crypto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk