Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin Yeniden 64 Bin Doların Altında

25 Nisan 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

25 Nisan 2024 16:00

Güncellenme: 25 Nisan 2024 16:27

Son Fiyat Hareketleri


Öne Çıkanlar

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan bitcoin (BTC), son 24 saatte %4 düşerek 64.000 doların altına geriledi. Ether (ETH) %6 değer kaybederken, kripto pazarının genel bir ölçüsü olan CoinDesk 20 Endeksi %6 azaldı. Reuters'ın haberine göre ABD'li ihraççılar, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) spot ether borsa yatırım fonlarına (ETF) yönelik başvuruları reddetmesini bekliyor. Geleneksel piyasalarda ise teknoloji hisseleri, Meta'nın ilk çeyrek kazanç raporuna dair beklentileri karşılayamamasının ardından düştü.


Farside Investors tarafından yayımlanan verilere göre, BlackRock'ın Nasdaq'ta IBIT kodu altında işlem gören spot bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) dün itibarıyla düşüşe geçti. Fon, 11 Ocak'ta faaliyete geçmesinden bu yana ilk kez kâr edemedi ve 71 günlük sermaye girişi serisini sonlandırdı. Fidelity'nin FBTC'si ve ARK 21Shares Bitcoin ETF'si (ARKB) sırasıyla 5,6 milyon dolar ve 4,2 milyon dolarlık giriş kaydederken, Grayscale'in GBTC'si 130,4 milyon dolarlık çıkış kaydederek 17 Nisan'dan bu yana en yüksek seviye olan 120,6 milyon dolarlık net kümülatif çıkışa yol açtı.


ABD Temsilciler Meclisi Temsilcisi Maxine Waters (D-California), stabil para yasa tasarısına ait son versiyonunun çok yakında hazır olabileceğini belirtti. Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi'ndeki en üst düzey Demokrat olan Waters, Bloomberg'e verdiği röportajda şunları söyledi: “Kısa vadede bir stabil para yasası onaylama yolundayız. Buradaki amaç, yatırımcıları ve kullanıcıları koruyabilmek.” Waters, stabil para tasarısının bir önceki versiyonu hakkında "Amerika için son derece riskli ve yanlış" olarak nitelendirmişti. Ancak son gelişme, ABD'nin bu yılki seçimlerinden önce yeni bir stabil para yasası kabul edebileceğine dair umutları güçlendiriyor.


Günün Grafiği

  • Grafik, Nasdaq'ta listelenen Coinbase (COIN) borsasındaki bitcoin fiyatları ile Binance arasındaki farkı izleyen Coinbase premium endeksini gösteriyor.

  • Endekse göre, bitcoin Coinbase'de yine daha düşük bir fiyata işlem görüyor. Bu da ABD'li yatırımcılarda daha zayıf bir net satın alma baskısı olduğunu doğruluyor.

  • Kaynak: CryptoQuant

Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtcgüne bakışCoinbase

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk