Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin Volatiliteyle Mücadele Ediyor, Kripto Türev Hacimleri Artıyor

29 Şubat 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

29 Şubat 2024 17:07

Güncellenme: 29 Şubat 2024 17:27

Son Fiyat Hareketleri


Öne Çıkanlar

Bitcoin (BTC) boğası geri döndü, tabii fiyat dalgalanmaları da. BTC, dün 64.000 dolar civarında yeni zirvelere ulaştıktan sonra geriledi ve şu anda yüzde 6,8 artışla 62.992 dolardan işlem görüyor. Kripto para biriminin 30 günlük gerçekleşmiş (realized) volatilitesi, başka bir deyişle son 30 gündeki fiyat değişimlerinin standart sapması, bir haftada %30'dan %46'ya yükseldi. Kripto türev piyasasındaki hareketlilik de arttı. İsviçre merkezli veri platformu Laevitas'a göre, son 24 saatte 374 milyar dolar değerinde kripto vadeli işlemleri, konsolide vadeli işlemler ve opsiyon sözleşmeleri işlem gördü. Bu da Kasım 2021'den bu yana görülen en yüksek tek günlük hacim. Kaldıraçlı ürünlere yönelik artan talep ise risk iştahında artışa ve ani tasfiyelerin neden olduğu fiyat dalgalanmalarına işaret ediyor.


Bitcoin madencileri, yükselişe geçen piyasayla birlikte daha fazla coin satıyor ve stoklarını tüketiyor. Glassnode tarafından takip edilen veriler, madencilere bağlı cüzdanlarda tutulan tahmini BTC sayısının yılın başından bu yana 8.426 BTC (530 milyon dolar) düşerek 1.812.482 BTC'ye gerilediğini gösteriyor. Bu azalış, madencilerin 1,83 milyondan fazla BTC'ye sahip olduğu ekim ayının ikinci yarısında başladı. FRNT Financial analistlerine göre, madencilik ödüllerinin yarıya indirilmesine birkaç ay kalması ve Çin'de devam eden durgunluk satışları hızlandırıyor.


Morgan Stanley, brokerage platformunun müşterilerine spot bitcoin ETF'leri sunup sunmayacağına dair karar vermeye çalışıyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 10 Ocak'ta 11 spot bitcoin ETF'sini onayladı ve mevzubahis borsa yatırım fonları lansmandan bu yana çok büyük para girişlerine tanık oldu. Bununla birlikte, bazı kayıtlı yatırım danışmanı (RIA) ağları ve Merrill Lynch, Morgan Stanley, Wells Fargo gibi broker platformları ETF hizmeti sunmaya başlarsa piyasadaki likidite sorunu da epey hafifleyebilir. Alternatif yatırımlar ve özel pazar alanında lider olan Morgan Stanley, yönetim altında 150 milyar doların üzerinde varlığa sahip ve 2021'de varlıklı müşterilerine bitcoin fonlarına erişim sunan ilk büyük ABD bankası oldu.


Günün Grafiği


  • Tokenizasyon protokolü Pendle Finance'teki işlem hacmi 100 milyon doların üzerine çıktı ve rekor seviyeye ulaştı.

  • Pendle, yatırımcıların stake edilmiş ether gibi getiri sağlayan unsurları bir getiri token’ı ve bir ana token olarak bölmesine olanak tanır ve bu token’ları takas etmek için bir likidite havuzu hizmeti sunar.

  • Kaynak: Pendle

Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtckripto türevgüne bakış

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk