Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin ve VeChain için Yükseliş Görünümü

16 Şubat 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

16 Şubat 2024 17:29

Güncellenme: 16 Şubat 2024 18:36

Son Fiyat Hareketleri


Öne Çıkanlar

Bitcoin (BTC), son yedi günde yüzde 11 değer kazanarak güçlü bir hafta geçirdi, ancak altcoin'ler daha da yükseldi ve bazıları yüzde 50'yi aştı.


En çok kazanan, yaklaşık %65 yükselen VeChain'in VET endeksi oldu. VeChain, işletmeler için tedarik zinciri yönetimini ve iş süreçlerini iyileştirmeyi amaçlayan bir blok zinciridir. Bitcoin yükselişini takip etmesinin yanı sıra VET'in yükselişinin katalizörü belirsiz görünüyor, ancak şirket hafta başında "Hesap Soyutlama"nın hayata geçtiğini, birlikte çalışabilirliği geliştirdiğini ve programlanabilir akıllı sözleşme cüzdanlarının kilidini açtığını duyurdu. SwissOne Capital'ın baş yatırım sorumlusu Kenny Hearn'e göre zincir, on-chain oracle pazarında Chainlink'in (LINK) hemen ardından ikinci sırada yer alıyor. Hearn, "VeChain'in geçen hafta birden fazla X2Earn projesiyle buluşması, hareketi katalize etmek için bullish görünüm yaratıyor olabilir" diyor. Sei Network (SEI) de aynı dönemde neredeyse %50 yükseliyor, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan ether (ETH) ise %15 değer kazanıyor.


Bitcoin'in fiyatı 53.000 dolara yükselirken, kriptonun en büyük kurumsal sahibi olan MicroStrategy (MSTR), varlıklarının 10 milyar doların üzerine çıktığını ve 4 milyar dolardan fazla kâr elde ettiğini bildirdi. Ocak ayının sonunda şirket, toplam 5.93 milyar dolar (token başına 31.224 dolar) karşılığında satın alınan 190.000 bitcoin'e sahipti. MicroStrategy, 2020'nin ikinci çeyreğinde bitcoin almaya başladı ve o zamandan bu yana her çeyrekte token satın aldı. Şirket, geçtiğimiz aralık ayında 2 milyar dolar kâr elde etmişti, şimdi ise %20’lik ralli sayesinde bu rakamı iki katına çıkarmış durumda.


Coinbase (COIN) hisseleri, ABD'de listelenen kripto para borsasının dördüncü çeyrek kazanç ve gelir tahminlerini aşması ve yükselen kripto fiyatlarından yararlanmasının ardından yükselişe geçti. FactSet verilerine göre şirket, hisse başına 1,04 dolar kazandı ve analistlerin 0,02 dolarlık tahminini epey aştı. 826,1 milyon dolarlık tahmin karşılığında ise 953,8 milyon dolarlık gelir bildirildi. Kripto borsasının hisseleri, yaklaşık %3 değer kazandıktan sonra dün piyasa sonrası işlemlerde yaklaşık %13 arttı. COIN hisseleri, bu yıl bitcoin fiyatı yaklaşık %23 artarken bile yaklaşık %4 düştü.


Günün Grafiği


  • Grafik, kripto para borsalarındaki dolar cinsinden alış ve satış emirlerini gösteriyor.

  • Taleplerin tekliflere oranı, bu hafta başında bir yıldan fazla bir sürenin en yüksek seviyesine yükseldi.

  • Talep tekliften yüksek olduğunda, fiyatın yükselme olasılığı düşme olasılığından fazladır.

  • Talep, satıcının kabul etmeye hazır olduğu fiyattır, teklif ise alıcının ödemeye istekli olduğu fiyattır.

  • Kaynak: Kaiko

Daha Fazla Oku

    vechainBitcoinCoinbaseMicroStrategy

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Coinbase: Yarılanma Sonrası Kripto Piyasasının Kaderini Makro Faktörler Belirleyecek

21 Nisan 2024 12:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk