Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin Kısa Vadeli Bir Düşüşe Tanık Olabilir

6 Şubat 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

6 Şubat 2024 17:35

Güncellenme: 6 Şubat 2024 19:10

Son Fiyat Hareketleri
Öne Çıkanlar

Son birkaç gündür düşük volatiliteyle olumlu seyreden bitcoin (BTC)’in düşüşe geçmesiyle birlikte, yatırımcılar kripto para biriminin önümüzdeki haftalarda daha da düşmesini beklediklerini belirtti. 


Ether (ETH) son 24 saatte ufak tefek değişimlere tanık olurken Optimism ağının OP token’ı gün içerisinde %5 değer kazandı. Tezgah üstü bir piyasa yapıcı olan B2C2'ye göre, BTC son haftalarda alıcıların tercihi haline geldi. B2C2’nin trading başkanı Ed Goh, “Lider kripto para biriminin fiyatı 42 ila 43,5 bin dolar arasında seyretmesine rağmen alıcılar bitcoin’e yöneldi. Ufukta aşırı önemli bir gelişmenin olmadığını ve Ethereum lansmanının geride kaldığını göz önünde bulundurursak, bitcoin kısa vadeli bir düşüş görebilir” dedi. Crypto Finance AG analisti Matteo Bottacini, mevcut makroekonomik ortamın mevcut durumu sebebiyle, “potansiyel bir ani düşüşün 40 bin dolar seviyesine kadar gerileme görebileceğini ve bu seviyelerin satın alım için uygun olabileceğini” belirtti.


Yargıç, Ripple Labs'e ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) talebi üzerine XRP token’larının kurumsal satışı hakkındaki mali belgeleri paylaşmasını emretti. Kripto endüstrisi, Yargıç Analisa Torres’in temmuz ayında Ripple’ın yalnızca kurumsal XRP satışlarının ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğine karar vermesinin ardından bu gelişmeyi bir zafer olarak tanımlamıştı. Şimdi ise 2020’de daha dava açılmadan önceye yönelik istenen belgeler, mahkemenin o zamandan bu yana geçen süre için ihtiyati tedbir veya hukuki ceza kararı verip vermeyeceğini belirlemede yardımcı olacak. Ripple, Sulh Ceza Hakimi Sarah Netburn tarafından onaylanan kararla birlikte davanın açılmasından bu yana yapılan kurumsal satışların da yer aldığı 2022-2023 bilançolarını teslim edecek.


Solana bugün “büyük bir kesinti” yaşadı. Ağın doğrulayılarından Laine, Twitter paylaşımında şunları yazdı: “Solana Mainnet-Beta bir performans düşüşü yaşıyor, blok ilerlemesi şu anda durduruldu, mühendisler ve doğrulayıcılar aktif olarak araştırmalarına devam ediyor.” Solana blok zinciri verilerine göre, bloklar UTC saat dilimiyle en son 09:52’de işlendi ve gelişmelerin sonucunda SOL token %4 oranında düşerek 93 dolara geriledi. Duraklama, Solana ağının Nisan 2023'te neredeyse iki gün boyunca çökmesinden yaklaşık bir yıl sonra yaşandı.


Daha Fazla Oku

    BitcoinRippleSOLgüne bakışSolana

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk