Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin Haftayı Yükseliş Eğilimiyle Sonlandırıyor

10 Mayıs 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

10 Mayıs 2024 15:28

Güncellenme: 10 Mayıs 2024 17:36

Son Fiyat Hareketleri
Öne Çıkanlar

Bitcoin (BTC) dün geç saatlerde 64.400 dolara geri çekildikten sonra gün boyu 63.000 dolar civarında işlem gördü. Lider kripto para birimi, geçen hafta 57.000 doların altına düştüğü çöküşten toparlanarak haftayı yükseliş eğiliminde bitirmeye hazır görünüyor. Haberin yazıldığı sırada son 24 saatte %3,1 artışla birlikte 63.000 doların biraz altında fiyatlandırılıyor. Dijital varlık piyasasının genel durumunu ölçen CoinDesk 20 Endeksi (CD20) aynı dönemde %3,6 artıyor. Solana (SOL) %9'un üzerinde artışla 154 dolara ulaşırken, DOGE %4,5'in biraz üzerinde değer kazanarak 0,15 dolardan işlem görüyor. 


En büyük kripto para birimleri arasında geçen haftanın en büyük kazananı, yaklaşık 5,20 dolardan 7 dolara yükselen The Open Network'ün yerel token’ı toncoin (TON) oldu. Telegram tabanlı oyun Notcoin'in 16 Mayıs'ta yerel NOT token’ını tanıtacağı haberinin duyurulmasının ardından, TON yaklaşık %17 arttı. Mesajlaşma uygulamasının blok zinciri projeleri için tercih ettiği blok zinciri olan TON, geçen hafta yaklaşık %30 artarak diğer kripto liderlerinin kazançlarını geride bıraktı. CD20 ise bir hafta önceye kıyasla yaklaşık %5,5 arttı.


Binance ve KuCoin, Hindistan'ın Finansal İstihbarat Birimi'ne kaydoldu. Kayıtla birlikte borsalar, geçen yılın sonunda yasaklandıktan aylar sonra kara para aklamayı önleme birimi tarafından onaylanan ilk offshore kripto kuruluşlar oldular. KuCoin 41.000 dolar para cezası öderken, Binance'in de FIU ile duruşması sonrasında benzer bir ceza ödemesi bekleniyor. FIU-IND'ye başkanlık eden Vivek Aggarwal, "Binance kayıtlı bir şirket, ancak uyum işlemleri tamamlanmadı çünkü ceza miktarına karar verilmesi gerekiyor ve duruşma hâlâ devam ediyor" dedi. Yaptırım uygulanan diğer platformlar arasında yer alan Kraken, Gemini ve Gate.io da düzenleyiciyle görüşmelere başladı.


Günün Grafiği


  • Grafik, Binance, Bybit ve OKX'te listelenen aktif toncoin (TON) sürekli vadeli işlem sözleşmelerindeki kümülatif kavramsal açık pozisyonları gösteriyor.

  • Açık pozisyonlar yaklaşık 200 milyon dolar ile bir ayın en yüksek seviyesine yükseliyor.

  • TON bir haftada %28 artarak piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para biriminden daha iyi performans gösteriyor.

  • Kaynak: Velo Data

Daha Fazla Oku

    BitcoinDogecointonBinanceKuCoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri 19 Günlük Giriş Serisini Bozdu

18 Haziran 2024 14:43

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk