Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin Geçen Haftanın En Yüksek Seviyesinden 42 Bin Dolara Geriledi

11 Aralık 2023 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

11 Aralık 2023 16:59

Güncellenme: 11 Aralık 2023 18:31

Güncel Fiyatlar

Öne Çıkanlar

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi bitcoin (BTC), geçen hafta yılın en yüksek seviyelerine ulaştı ancak tutunamadı. Geçtiğimiz hafta 45 bin dolara yükselen BTC, son 24 saatte yüzde 4,5 oranında düştü ve şu anda 41 bin 800 dolar civarında işlem görüyor. Hong Kong'da düzenlenmiş bir borsa olan VDX'in Araştırma Başkanı Greta Yuan, CoinDesk’e şunları söyledi: “Tarım dışı istihdam verileri ve işsizlik oranlarının düşmesi sebebiyle piyasanın küçük bir düzeltme gördüğünü söyleyebiliriz. İşgücü piyasasının güçlenmesi Fed’in gelecek yılın başlarında faiz oranlarını düşürme ihtimalini azaltıyor. ABD doları endeksinin yükselmesiyle altının fiyatı da düştü.” Velo Data verilerine göre, bitcoin’in gördüğü yüzde 4’lük düşüş, kripto konsolide vadeli işlemler piyasasını dizginledi ve yıl sonuna kadar devam edebilecek istikrarlı bir yükselişin önünü açtı.


Yatırım bankacılığı devi Goldman Sachs, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) ilk faiz indirimi tahminini 2024'ün dördüncü çeyreğinden üçüncü çeyreğe çekti. Bitcoin ve genel kripto piyasası, son haftalarda spot ETF onaylarına yönelik beklentilerin artması, Bitcoin yarılanmasının yaklaşması ve risksiz olarak bilinen 10 yıllık ABD Hazine getirilerindeki düşüşle birlikte yükselişe geçti. Fed’in gösterge faiz oranı şu anda yüzde 5,25 ila 5,5 arasında ve Fed fon vadeli işlem yatırımcıları bu aralığın gelecek yılın sonuna kadar yüzde 4 seviyesine inmesini bekliyor.


Cathie Wood’a ait ARK Invest, kripto para borsası Coinbase'teki (COIN) 335 bin 860 hisse daha satarak temmuz ayından bu yana görülen en büyük satışını gerçekleştirdi. Şirket COIN hisselerini üç borsa yatırım fonuna (ETF) paylaştırdı. St. Petersburg merkezli yatırım yöneticisi, bitcoin rallisiyle birlikte yükselen hisselerini düzenli olarak satıyor. Temmuz ayında satılan 480 bin hisse, o zamanın fiyatlarıyla 50,5 milyon dolar değerindeydi.


Günün Grafiği


  • Grafik, son 24 saattir en iyi performans sergileyen kripto para birimlerini gösteriyor.

  • INJ, BONK, BIGTIME, JOE ve diğer birçok altcoin, bitcoin düşüşüne direnç göstererek yüzde 10’un üzerinde artıyor.

  • Bu durum, bitcoin boğasının altcoin sektörüne yayıldığına işaret ediyor.

  • Kaynak: Velo Data

Daha Fazla Oku

    Bitcoinpiyasalaraltcoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk