Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin Fiyatı ve ETF'ler Arasındaki Korelasyon Azalıyor

26 Nisan 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

26 Nisan 2024 16:24

Güncellenme: 26 Nisan 2024 16:46

Son Fiyat Hareketleri


Öne Çıkanlar

Bitcoin (BTC), borsa yatırım fonlarındaki (ETF'ler) çıkışlar önemli ölçüde artmasına rağmen 64 bin doların üzerinde işlem görüyor. Piyasa verileri, ABD'de listelenen ETF'lerdeki günlük toplam net çıkışının 217 milyon dolar olduğunu gösteriyor. Bu da haftalık toplam çıkışı 244,49 milyon dolara getiriyor. Buna karşılık, bitcoin geçtiğimiz hafta yaklaşık %3,7 arttı. JPMorgan'a göre, bitcoin ETF fiyatları ile girişler arasındaki korelasyon zayıfladı ve ocak ayında kaydedilen 0,84'ten 0,60'a düştü.


Cathie Wood’un şirketi ARK Invest, dün itibarıyla ProShares Bitcoin Strategy ETF'deki (BITO) son hisselerini de sattı. Yatırım şirketi, dünkü 28,22 dolarlık kapanış fiyatıyla Next Generation Internet ETF'sinden (ARKW) 6,7 milyon dolar değerinde 237.983 BITO hissesi sattı. ARK, geçen yılın sonlarında ABD'deki spot bitcoin ETF'lerinin onaylanması beklentisiyle kısa vadeli olarak 4 milyondan fazla hisse satın aldı. ARK, ocak ayındaki istikrarlı satışların ardından BITO hisselerinin geri kalanını da geçen hafta sattı.


Avrupa Parlamentosu, AB genelinde kara para aklama ve terör finansmanı önlemlerini sıkılaştıran yeni bir yasa paketini kabul etmek üzere oy kullandı. Yasalar, yüksek meblağ nakit ödemeleri, kripto firmalarını ve futbol kulüplerini de hedef alıyor. Perşembe günü onaylanan paket, Avrupa Birliği'ni oluşturan 27 ülke için tek bir kural kitabı oluşturmanın yanı sıra, ilgili çerçevelerin uygulanmasını denetlemek için Frankfurt merkezli bir kara para aklamayla mücadele otoritesi kuruyor. Oylamayla ilişkili basın açıklamasında, yeni yasaların "gelişmiş durum tespiti önlemleri ve müşterilerin kimliğine ilişkin kontrolleri” açısından önemli olduğu belirtildi.


Günün Grafiği


  • Grafik, kripto borsası Deribit'in bitcoin volatilite endeksinin (DVOL) beş gün içinde yıllık %72'den %55'e düştüğünü gösteriyor.

  • QCP Capital: "Bu, spot fiyatın dar bir aralıkta sıkışıp kalmasının ve temel getirinin verimsiz olmasının bir sonucudur. Birçok müşterinin opsiyon satış stratejilerine yöneldiği görülüyor."

  • Satış opsiyonları, volatilitenin düşüş eğilimini temsil ediyor.

  • Kaynak: TradingView

Daha Fazla Oku

    güne bakışBitcoinark investAvrupa Birliği

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk