Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin 64 Bin Doların Üzerinde Sabit, ETF Çıkışları 200 Milyon Dolara Ulaştı

Bitcoin'in fiyatı ile ETF çıkışları arasındaki ilişki zayıflıyor.

26 Nisan 2024 11:21

Güncellenme: 26 Nisan 2024 11:45

Bitcoin (BTC), borsa yatırım fonlarındaki (ETF'ler) çıkışlar önemli ölçüde artmasına rağmen 64 bin doların üzerinde işlem görüyor.


Piyasa verileri, ABD'de listelenen ETF'lerdeki günlük toplam net çıkışının 217 milyon dolar olduğunu gösteriyor. Bu da haftalık toplam çıkışı 244,49 milyon dolara getiriyor.Buna karşılık, bitcoin geçtiğimiz hafta yaklaşık %3,7 arttı.


JPMorgan'a göre, bitcoin ETF fiyatları ile girişler arasındaki korelasyon zayıfladı ve ocak ayında kaydedilen 0,84'ten 0,60'a düştü. 


Büyüklüğü göz önüne alındığında, trader’ların asıl dikkatini çeken Grayscale'in bitcoin ETF'sinde (GBTC) kaydedilen çıkışlar oluyor. SoSoValue'dan alınan veriler, pazartesi gününden bu yana GBTC'nin 417 milyon dolarlık bir çıkış yaşadığını gösteriyor. 


GoinGlass'a göre, son 24 saatte 60 milyon dolarlık tasfiye kaydediliyor. Bu 60 milyon doların 13,48 milyon dolarını BTC oluşturuyor ve yaklaşık 7 milyon dolarlık kısa pozisyona karşılık 6,17 milyon dolarlık uzun pozisyon tasfiye ediliyor.


Piyasanın lider dijital varlıklarını takip eden CoinDesk 20 (CD20) Endeksi ise 2.246 seviyesinde.


Daha Fazla Oku

    Grayscalegbtcbitcoin etf

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk