Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin ETF'leri Toparlanıyor, ETN'ler Yolda

26 Mart 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

26 Mart 2024 16:33

Güncellenme: 26 Mart 2024 16:45

Son Fiyat Hareketleri

 

Öne Çıkanlar

Londra Menkul Kıymetler Borsası, 28 Mayıs'ta bitcoin (BTC) ve ether (ETH) borsa yatırım tahvilleri (ETN) piyasasını başlatacağını açıkladı. Borsa, 8 Nisan'dan itibaren kripto ETN'lerin alım satımına yönelik başvuruları kabul edecek. Açıklamada, piyasanın Birleşik Krallık düzenleyicisi Mali Davranış Otoritesi'nin onayına tabi olacağı belirtildi. FCA, mart ayının başlarında ETN'ler için listelenmiş bir pazar segmenti oluşturmak adına Tanınmış Yatırım Borsalarından (RIE'ler) gelen talepleri geri çevirmeyeceğini bildirmişti. Açıklamaya göre, ürünler sadece profesyonel yatırımcılara sunulacak.


Yatırım şirketi Farside tarafından yayımlanan verilere göre, Nasdaq'ta listelenen spot bitcoin (BTC) ETF'leri pazartesi günü toplam 15,4 milyon dolarlık giriş kaydetti. Böylece çıkışların ağır bastığı beş günlük süreç sona ermiş oldu. Fidelity'nin FBTC'si 261,8 milyon dolar çekerek girişlere öncülük etti, FBTC’yi 35,5 milyon dolarla BlackRock'ın IBIT'i izledi. BITB, BTCO, EZBC, BRRR gibi birçok fon 11 milyon ila 20 milyon dolar arasında giriş kaydetti. Grayscale'in GBTC’si ise 350 milyon doların biraz üzerinde çıkışa tanık oldu. ETF’ler geçtiğimiz hafta kümülatif olarak 887,6 milyon dolarlık çıkış kaydetmişti.


Mahkeme dosyalarına göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yargıçtan Ripple Labs'e yaklaşık 2 milyar dolar para cezası vermesini talep etti. SEC’in talebini sosyal medyada duyuran Ripple Labs'in baş hukuk sorumlusu Stuart Alderoty, mahkeme belgelerinin yeniden düzenlenmiş versiyonlarının 26 Mart'a kadar kamuoyuna açıklanacağını duyurdu. Komisyon, mahkemeden Ripple Labs'in 876 milyon dolarlık tasfiye, 198 milyon dolarlık peşin hüküm faizi, 876 milyon dolarlık para cezası olmak üzere toplam 1,95 milyar dolar tutarında ödeme yapmasını istiyor.


Günün Grafiği


  • Grafik, Deribit'te listelenen aktif bitcoin opsiyon sözleşmelerinin 24 saatlik değişimini gösteriyor.

  • Açık pozisyonların 90 ila 105 bin dolarlık alım opsiyonlarında yoğunlaşması, yatırımcıların önümüzdeki aylarda altı haneli fiyatları görebilecek bir ralli beklediğine işaret ediyor.

  • Kaynak: Amberdata

Daha Fazla Oku

    güne bakışBitcoinlondraRippleSEC

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk