Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin Düzeltmesi Yaklaşıyor Olabilir

26 Şubat 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

26 Şubat 2024 18:11

Güncellenme: 26 Şubat 2024 20:44

Son Fiyat Hareketleri


Öne Çıkanlar

Bitcoin (BTC) fiyatı, hafta sonu volatilitesinin azalmasına paralel olarak gün içerisinde çok az değişiklik gösterdi ve bazı trader’lar 47.000 dolara kadar düşebileceğini söyledi. 


FxPro kıdemli piyasa analisti Alex Kuptsikevich, "Bitcoin'in fiyatı, son sekiz günün konsolidasyon aralığının dibine yakın olan 51 bin doların altına düştü" dedi. Piyasayı kapsamlı bir şekilde takip eden CD20 göstergesi son 24 saatte %0,4 düştü. Bitcoin 51.500 dolar civarında seyrederken ether (ETH), spot ether borsa yatırım fonlarına (ETF'ler) yönelik umutlar sayesinde 3.100 dolara ulaştı. Yapay zeka (AI) ile ilgili token’ları için hareketli bir haftanın ardından, Worldcoin (WLD) ve SingularityNET (AGIX) yaklaşık yüzde 4 değer kaybetti. Ethereum layer-2 platformu Mantle'ın token’ları yüzde 30 artarak 93 sent ile zirveye ulaştı. Fiyat artışları için belirgin bir katalizör olmasa da ether'in stake edilmiş bir versiyonu olan mantleETH'nin geçen hafta 1,5 milyar dolarlık kilitli değer sınırını geçmesi önemli bir gelişme olabilir.


ABD merkezli forex öncüsü Oanda, ülkenin düzenleyicisi Mali Davranış Otoritesi'ne (FCA) kayıtlı bir Birleşik Krallık kripto para birimi ticaret platformu açıyor. Platformun ismi de Oanda Kripto olacak. Şirket, yıl boyunca daha fazla token ve özellik eklemeyi planlıyor. Başlangıçta ise bitcoin, ether ve XRP dahil olmak üzere 63'ten fazla kripto para birimi çiftinde alım satım hizmeti sunacak. Firmanın dijital varlıklar başkanı Lucian Lauerman, bazı kripto odaklı şirketlerin ABD ve diğer sıkı düzenlemelere tabi yargı bölgeleri gibi yerlerden uzak durma eğiliminde olmasına rağmen, Oanda’nın yaklaşımını olumlu bulduğunu söyledi.


Frax'ın CEO'su ve kurucusu Sam Kazemian, merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Frax Finance'in arkasındaki ekibin, önde gelen merkeziyetsiz borsa (DEX) Uniswap'ın protokol ücretlerinin bir kısmını yerel token’ı stake edenlere dağıtma teklifini incelediklerini bildirdi.. Kazemian, teklifin protokol gelirini veFXS stake edenlerle paylaşmak üzerine olacağını söyledi. Topluluk, 2022'de gelir paylaşımını durdurmak için oy kullanmıştı.


Günün Grafiği


  • Grafik, piyasa değerine göre en iyi 25 kripto para biriminin yıllık fonlama oranlarını gösteriyor. Sarı çubuklar, yaklaşık %50'lik yıllıklandırılmış yüzde oranını (APR) temsil ediyor ve bu da aşırı yükseliş kaldıracını ifade ediyor.

  • Çoğu kripto paranın piyasası aşırıya kaçmış görünüyor ve APR %50'ye yaklaşıyor.

  • Aşırı kaldıraç çoğu zaman kitlesel tasfiyelerin ve hızlı fiyat düzeltmelerinin habercisi oluyor.

  • Kaynak: Velo Verileri

Daha Fazla Oku

    güne bakışBitcoindüzeltmeoandaFRAX

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk