Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin Düşüşte, Web3 Oyunları ve RWA'lar Öne Çıkıyor

20 Mart 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

20 Mart 2024 16:47

Güncellenme: 20 Mart 2024 18:29

Son Fiyat Hareketleri

Öne Çıkanlar

Bitcoin (BTC) fiyat düzeltmesi, ABD'de listelenen spot borsa yatırım fonlarındaki (ETF'ler) çıkışların artmasıyla hız kazandı. Grafik platformu TradingView'den alınan verilere göre, piyasa değerine göre lider kripto para birimi %8'in üzerinde düşüşle 62.000 doların altına geriledi. Bu, yüzde bakımından 9 Kasım 2022'den bu yana görülen en yüksek tek günlük kayıp oldu. Kasım 2022’de, Sam Bankman Fried'a ait FTX borsasının iflas ettiğini duyurmasıyla birlikte fiyatlar %14’ün üzerinde değer kaybetmişti. Trader ve ekonomist Alex Kruger'e göre, bitcoin’deki bu düşüş spot ETF’lerde kaydedilen çıkışlar da dahil olmak üzere çeşitli faktörler tarafından katalize edildi. Kruger’ın Twitter paylaşımı dikkat çekti: “Önem sırasına göre keskin düşüşün sebepleri şu şekilde: #1 Çok fazla kaldıraç (Finansman önemli). #2 ETH piyasayı olumsuz etkiledi (ETF’lerin onaylanmayacağı düşünülüyor). #3 BTC ETF’lerindeki çıkışlar. #Solana shitcoin çılgınlığı (Fazla ileri gitti).”


Web3 oyun geliştirici platformu Immutable ve risk sermayesi şirketi King River Capital, Polygon Labs'in yardımıyla 100 milyon dolarlık "Kaçınılmaz Oyunlar Fonu" (IGF) oluşturmak için bir araya geldi. IGF, oyunlarında profesyonel ve deneyimli yatırımcılar için büyüme fırsatları sunmayı hedefliyor. Immutable ve Polygon Labs yatırım fırsatlarını belirlerken, King River yatırım sürecini yönetecek ve sermayeyi oyun stüdyoları ile Web3 altyapı firmaları arasında dağıtacak. Basın bülteninde şu ifadeler yer alıyor: “Sektör 2018'den bu yana yaklaşık 19 milyar dolarlık bir yatırım çekti. 2023'te blok zinciri oyunlarıyla ilgili finansman turları 1,7 milyar dolara ulaştı. Bunun önemli bir kısmı, Immutable'da geliştirilmekte olan 270’in üzerinde blok zinciri oyununa harcandı.”


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) sunulan bir belgeye göre, yatırım yönetimi devi BlackRock (BLK), BlackRock USD Kurumsal Dijital Likidite Fonu adı altında bir fon oluşturdu. Britanya Virjin Adaları'nda kurulan fon, varlık tokenizasyon şirketi Securitize ile ortaklaşa başlatılacak. Dosyada fonun hangi varlıkları kapsayacağı belirtilmese de, Securitize'ın katkıda bulunması, ürünün gerçek dünya varlıklarının tokenizasyonu (RWA) ile bir ilgisi olduğunu gösteriyor. Başvurunun yayımlanmasından bu yana bir RWA platformu işleten Ondo Finance'in yerel token’ı ONDO %20 oranında sıçradı.


Günün Grafiği


  • Grafik, 3 ve 6 aylık bitcoin alım satım eğrilerini gösteriyor.

  • Pozitif değerler, 3 ve 6 ay içerisinde vadesi dolacak olan opsiyonları ifade ediyor.

  • Opsiyon trader’ları, piyasa zayıflamasına rağmen bitcoin için 90 ve 180 günlük vadelerde yükseliş öngörmeye devam ediyor.

  • Source: Amberdata, Deribit

Daha Fazla Oku

    güne bakışBitcoinweb3Tokenizasyonblackrock

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk