Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin Bu Yıl Yaklaşık Yüzde 160 Değer Kazandı

29 Aralık 2023 – Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

29 Aralık 2023 17:12

Güncellenme: 29 Aralık 2023 17:52

Son Fiyatlar

Öne Çıkanlar

Bitcoin (BTC), Asya işlem saatlerinde 42,173 dolara geriledi. Bu yazının yazıldığı sırada BTC, son 24 saatte sadece yüzde 0,32’lik bir yükselişle 42,840 dolardan işlem görüyor. Bitcoin, 2023'ün son iş gününde, 12 ay önceki 16,500 dolarlık fiyatına kıyasla yılı yüzde 158 artışla kapatacak gibi görünüyor. Dijital varlık piyasasının ağırlıklı performansının bir ölçüsü olan CoinDesk Piyasa Endeksi de 2023'te yüzde 139 arttı.


Gizlilik token’ları dash (DASH), monero (XMR) ve ZCash (ZCH), önde gelen kripto borsalarından OKX’in bugün yaptığı açıklamayla birlikte yüzde 10’a kadar düştü. OKX, resmi sitesinde “Kullanıcılardan gelen geri bildirimlere ve OKX Token Listeden Çıkarma/Gizleme Kılavuzuna dayanarak, kriterlerimizi karşılamayan birkaç işlem çiftini listeden çıkaracağız” açıklamasında bulundu. Kripto borsası, token’ları gelişmiş gizlilik özelliklerine sahip oldukları için yasakladığını açıkça söylemese de, listeden çıkarılacak token’ların çoğu bu kategoride yer alıyor. Gizlilik coin’leri, ağlarındaki para akışını engelleyerek anonimliği koruyan kripto para birimleridir. Kimin kime ne gönderdiğini bulmayı zorlaştırırlar - bu, kimsenin finansal faaliyetlerinizi gözetlemesini istemiyorsanız mantıklıdır - ve düzenleyiciler tarafından eleştirilere maruz kalırlar.


Hibeleri ve yatırımları ile Avalanche blok zinciri ekosisteminin gelişimini desteklemeye yardımcı olan Avalanche Vakfı, bonk (BONK) gibi token’lardaki artışın bu ayın başlarında Solana ağını neredeyse tek başına canlandırmasının ardından kripto para piyasasının farklı nişlerini tanıyan bir girişimin parçası olarak meme coin satın almayı düşünüyor. CoinGecko'dan alınan verilere göre, COQ, husky (HUSKY) ve shibx (SHIBX) dahil olmak üzere birçok Avalanche tabanlı meme coin, son 24 saatte yüzde 25'e kadar değer kazandı ve bu yükselişlerin çoğu Avalanche'ın gönderisinden sonra gerçekleşti. Avalanche, sektörün çekiciliğinin kültürel bir yönü olduğunu da söyledi. Vakıf, "Genellikle internet kültüründen ve mizahından ilham alan bu paralar, yalnızca utility varlıklar olmanın ötesine geçiyor" dedi.

Günün Grafiği
  • Grafik, doların euro da dahil olmak üzere bir dizi fiat para birimine karşı döviz kurunu ölçen ABD doları endeksinin (DXY) dördüncü çeyrekte yüzde 4,7 düştüğünü gösteriyor.

  • DXY'deki bu zayıflık, muhtemelen bitcoin ve diğer risk varlıklarının üç aydır gösterdiği olumlu performansa yardımcı oluyor.

  • BTC bu çeyrekte yaklaşık yüzde 60 arttı.

  • Kaynak: TradingView

Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtckriptoavalanche

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
“Uyum ve Regülasyon Ekibimizi Bütün Operasyondan Bağımsız İnşa Ediyoruz”

27 Şubat 2024 12:11

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk