Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin, ABD TÜFE Verileri Öncesinde 63 Bin Dolar Seviyesinde

15 Mayıs 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

15 Mayıs 2024 16:13

Güncellenme: 15 Mayıs 2024 16:38

Son Fiyat Hareketleri

Öne Çıkanlar

Bitcoin (BTC), ABD enflasyon verileri öncesinde temkinli kazançlar elde etti. Son 24 saatte %1,8 artan BTC şu anda 62.775 dolardan işlem görüyor. Piyasa genelindeki performansı takip eden CoinDesk 20 Endeksi (CD20) de aynı dönemde %0,55 artıyor. Nisan ayı ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) enflasyon verilerinin mart ayındaki %3,5'ten daha düşük açıklanması bekleniyor. Veriler ET saat dilimiyle 08:30’da açıklanacak. Bazı analistler, TÜFE verilerinin beklenenden de düşük olması halinde bitcoin’in 65 bin doların üzerine sıçrayabileceğini düşünüyor.


Bitcoin'in ortalama işlem ücreti, yarılanma sonrası kaydedilen artışı dengeleyerek madencilerin elde ettiği gelirleri daralttı. Madenciler iki kaynaktan gelir elde eder: blok ödülleri ve işlem ücretleri. Runes protokolünün öncülük ettiği artış, blok ödülünün yarıya indirilmesini dengeledi, ancak bu çözümün kısa ömürlü olduğu kanıtlandı. 10x Research başkanı Markus Thielen'e göre, madenciler önümüzdeki aylarda yaklaşık 5 milyar dolar değerinde BTC tasfiye edebilir çünkü "Fiyat artmayacaksa neden ellerinde tutsunlar?"


Broker şirketi Canaccord Genuity, kripto finansal hizmetler firmasının net gelirinde %40'lık bir artış bildirmesinin ardından Galaxy Digital'ın olumlu ivmesinin devam etmesini beklediğini açıkladı. Canaccord, yayımladığı raporda ABD'deki spot bitcoin ETF'lerinin onaylanmasını ana katalizör olarak göstererek, Galaxy'nin ticaret gelirinin %79 artmasıyla ticari tarafların sayısında bir artış gördüğünü belirtti. Mike Novogratz'ın firması tescilli madencilik hash oranını da artırdı. Canaccord’a göre, Helios tesisi "Galaxy'nin hem madencilik hem de yapay zeka barındırma işlemlerini sürdürebilmesi için harika bir fırsat sunuyor." Galaxy'nin Toronto'da listelenen hisseleri dün %1,12 düşerek 12,41 C$'dan kapandı.


Günün Grafiği


  • Grafiğe göre, Bank of America'nın yönetimi altında 562 milyar dolarlık varlığa sahip küresel fon yöneticileriyle yaptığı ankete katılanların %55'i, küresel maliye politikasını "fazla teşvik edici" buluyor.

  • Artan hükümet harcamaları kripto para birimleri de dahil olmak üzere risk varlıkları için olumlu olsa da, enflasyonist baskıları artırabilir.

  • Fon yöneticilerinin %40'ından fazlası enflasyonu en büyük risk olarak görüyor.

  • Kaynak: Bank of America

Daha Fazla Oku

    güne bakışBitcoinTÜFEGalaxy DigitalEnflasyon

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk