Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin, ABD Enflasyon Verileri Öncesinde 62 Bin Doların Altında

14 Mayıs 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

14 Mayıs 2024 17:18

Güncellenme: 14 Mayıs 2024 19:12

Son Fiyat HareketleriÖne Çıkanlar

Bitcoin (BTC) bu sabah 62.000 doların altına düştü ve 24 saat içinde yaklaşık %1,63 değer kaybetti. Dijital varlık piyasasının genelini ölçen CoinDesk 20 Endeksi (CD20) neredeyse %1,1 düştü. Ether yüzde 2'den fazla düşüşle 2.900 dolar seviyesine gerilerken, Solana’nın yerel token’ı SOL 145 dolarda sabit kaldı. Önümüzdeki 24 saat içinde dikkatler ABD'den gelecek enflasyon raporlarına çevrilecek. Yüksek kalmaya devam eden enflasyon, geçtiğimiz ay ABD'de faiz indirimi umutlarını boşa çıkardı. Bu durum kripto gibi risk varlıkları üzerinde ani etkilere sebep olabilir.


GameStop (GME) hissesindeki ralli, PEPE, FLOKI ve MOG memecoin’leri üzerinde artışa neden oldu. 2021'de GME kısa pozisyon sıkışmasının merkezinde yer alan trader @TheRoaringKitty'in Twitter gönderisi, video oyunu şirketinin hisselerini uçurarak yüksek hacimli meme token’larda bir ralliye yol açtı. PEPE, FLOKI ve MOG, son 24 saatte %30'a kadar sıçradı ve 2021’de GME'nin yükselişinin ardından meydana gelen DOGE rallisine benzer bir olay yaşandı. MOG token geliştiricisi Shisui: "Roaring Kitty'nin dönüşü memecoin’ler için yükselişe yol açtı ve piyasa, 2021'deki GameStop çılgınlığının $DOGE ve diğer memecoin’lere sıçradığını hatırladı."


Coinbase (COIN), gün içerisinde üç saatlik bir kesinti yaşadı. Kesinti boyunca kullanıcılar “503 Hizmet Geçici Olarak Kullanılamıyor” hatası aldı. Platform şu anda faaliyete açılmış olsa da Coinbase, bazı kullanıcıların kripto gönderirken veya itibari para çekerken sorun yaşamaya devam edebileceğini belirtti. COIN hisseleri, ABD piyasası açılmadan önce Avrupa sabah saatlerinde yaklaşık %2,25 düşüşle 195 dolardan işlem gördü. Bitcoin fiyatı ise pek etkilenmedi. Coinbase, kesinti sırasında "Paranız güvende" bildirisinde bulundu.


Günün Grafiği

  • Tablo, son 24 saat içinde kripto sosyal medyasındaki (Telegram, Reddit ve X) en popüler 10 kelimeyi gösteriyor.

  • Listenin başında gme, gamestop, roaring ve kitty yer alıyor, bu da 2021’dekine benzer bir meme çılgınlığı yaşandığına işaret ediyor.

  • Video oyunu şirketi GameStop'ın (GME) hisseleri, Roaring Kitty olarak bilinen Keith Gill'in oyun konsolu tutan bir adam görseliyle sosyal medyaya dönmesinin ardından yükselişe geçti.

  • Kaynak: Santiment

Daha Fazla Oku

    BitcoinEnflasyonCoinbaseGameStopmemecoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk