Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin 9 Milyar Dolarlık Transferin Ardından 68 Bin Doların Altına Düştü

28 Mayıs 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

28 Mayıs 2024 16:53

Güncellenme: 28 Mayıs 2024 17:46

Son Fiyat Hareketleri

Öne Çıkanlar

Feshedilmiş bitcoin borsası Mt. Gox'a ait cüzdanlar, sabahın erken saatlerinden itibaren bilinmeyen bir adrese yaklaşık 7 milyar dolar değerinde 107.000'den fazla bitcoin (BTC) aktardı. Bir zamanlar dünyanın en büyük bitcoin borsası olan Mt. Gox, 2014 yılında bir hack'te yüz binlerce bitcoin kaybettiği ortaya çıkınca faaliyetlerini sonlandırdı. Alacaklılar o zamandan beri varlıklarının geri ödenmesini bekliyor. Cüzdan etkinliği, hareketlerin on üç işlem üzerinden yapıldığını gösteriyor. Verilere göre, 20 Mayıs'ta 3 dolar değerinde, bugün de 160 dolarlık bir test işleminin ardından 1,2 milyon dolar ila 2,2 milyar dolar arasında değişen işlemler gerçekleştirildi. Yine de, dün 70.000 dolara kadar yükselen bitcoin, paylaşımların ardından 67.680 dolara kadar düştü.


Solana doğrulayıcıları, %77 oyla kendilerine verilen ücretlerin %100'e çıkmasının kabul edilmesinin ardından daha fazla SOL token almaya hazırlanıyor. Önceki modelde, öncelikli bir işlemdeki ücretlerin yarısı kesilirken, diğer yarısı doğrulayıcılara gidiyordu. Bu, Solana yönetişim forumundaki teklif yaratıcısı tao-stones'a göre, doğrulayıcılar daha fazla SOL elde etmek için işlem gönderenlerle "yan anlaşmalar" yapmaya başladı. Tao-stones, doğrulayıcılara tüm öncelik ücretlerinin verilmesinin, doğrulayıcıların ağı güvenli tutmaya ve sorunsuz çalışmaya daha fazla odaklanmasını sağlayacağını söyledi. CoinDesk Indices verilerine göre SOL son 24 saatte yaklaşık %1,15 artarak yaklaşık 167,70 dolardan işlem görüyor.


Milyarder hedge fon yöneticisi Alan Howard tarafından desteklenen kripto para odaklı ticaret yürütme ve risk yönetimi platformu Elwood Technologies, şirketin bir kısmını satmak için görüşmelerde bulunuyor. Kaynaklardan biri, Elwood'un mevcut portföy yönetimi ve hizmet olarak risk yönetimi yazılımı işine odaklandığını, ticaret tarafına ise daha az odaklandığını söyledi. Diğer bir kaynak, Howard'ın kripto yatırım portföyünü yeniden düzenlemesinin Elwood'da değişikliklere yol açtığını belirtti. Bu yılın başlarında Bloomberg, Howard'ın Brevan Howard Digital'e odaklanmak için kripto borsası Bitpanda ve saklama şirketi Copper'daki hisselerini satmak istediğini bildirmişti.


Günün Grafiği

  • Grafik, kısa vadeli bitcoin sahiplerinin gerçekleşen fiyatını ve kar/zarar marjını göstermektedir.

  • Bitcoin'in Mart ayında 70.000 dolara ulaştığı %69'a kıyasla gerçekleşmemiş karlar yalnızca %3 olduğundan, şu anda trader'lardan daha düşük satış baskısı olması gerektiğini gösteriyor.

  • CryptoQuant araştırma başkanı Julio Moreno, Pazartesi günü X'te yaptığı bir paylaşımda, "Bu göstergeye göre ağır satışlar tükendi" dedi.

  • Kaynak: CryptoQuant

Daha Fazla Oku

    BitcoinMT Goxelwood technologiesSolana

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk