Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin 67 Bin Dolar Seviyesinde Adeta Boğuşuyor

14 Haziran 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

14 Haziran 2024 16:02

Güncellenme: 14 Haziran 2024 16:46

Son Fiyat Hareketleri


Öne Çıkanlar

Kripto piyasası konsolidasyona uğrarken bitcoin (BTC) günün erken saatlerinde 67.000 dolar civarında istikrarsız bir şekilde kalmaya devam etti. BTC, bu hafta başındaki yükseliş girişimlerinin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından yatay bir alanda sıkışıp kaldı. Yatırımcıların güveninin zedelenmesiyle birlikte ABD'de listelenen spot BTC borsa yatırım fonları dün 226 milyon dolarlık net çıkış kaydetti. Fidelity'nin FBTC'si çıkışlara öncülük ederken, yalnızca BlackRock'ın IBIT'i küçük de olsa pozitif girişler kaydetti. CoinDesk 20 Endeksi (CD20) ölçümüne göre BTC son 24 saatte %1,3 düşerken, genel kripto piyasası da yaklaşık %1’lik bir düşüş yaşadı.


Bernstein, MicroStrategy için fiyat hedefini yükseltirken, bitcoin'in 10 yıl içinde 1 milyon dolara ulaşmasını beklediğini bildirdi. En büyük ve en eski kripto varlığı olan BTC, 2025 yılına kadar en yüksek seviye olan 200.000 dolara ulaşabilir. Ayrıca firma, bitcoin'in en büyük kurumsal sahibi olan Michael Saylor'un MicroStrategy'si (MSTR) için hisse başına 2.890 dolarlık bir fiyat hedefi belirledi. Bu, dünü 1.480 dolardan kapatan hisse senedi için neredeyse %100'lük bir yükseliş anlamına geliyor.


Eski Goldman Sachs yöneticisi Connie Shoemaker, kripto saklama şirketi Anchorage Digital'in yönetim kuruluna katıldı. Şirket, ABD'deki Döviz Denetleme Ofisi (OCC) tarafından kiralanan tek kripto bankası. Şirket, yapılan duyuruda gelişmenin "güvenli, emniyetli ve federal olarak düzenlenmiş dijital varlık altyapısına yönelik artan kurumsal talebi karşılama" çabasının bir parçası olduğunu söyledi. Shoemaker, Goldman Sachs'ın 2008 küresel mali krizi sırasında Goldman Sachs Varlık Yönetimi'nin (GSAM) büyümesini denetleyen küresel strateji başkanıydı, daha sonra da baş idari yetkili olarak görev yaptı.


Günün Grafiği


  • Grafik, piyasa değerine göre ilk 25 kripto para birimine bağlı vadeli işlemlerde açık pozisyon (OI) ayarlı kümülatif hacim deltasındaki (CVD) yedi günlük değişimi gösteriyor.

  • TRX, piyasaya yeni girişlerin işareti olan pozitif CVD gören tek kripto para oluyor.

  • Olumlu CVD, daha fazla alıcının faaliyette olduğu anlamına gelirken, olumsuz baskı daha fazla satıcının olduğu anlamına gelir.

Daha Fazla Oku

    güne bakışBitcoinbernsteinMicroStrategygoldman sachs

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin'in Ani Düşüşü

25 Temmuz 2024 17:48

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk