Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin 65 Bin Dolara Yaklaştı

6 Mayıs 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

6 Mayıs 2024 16:20

Güncellenme: 6 Mayıs 2024 16:37

Son Fiyat Hareketleri

Öne Çıkanlar

Kripto piyasasının toparlanmasıyla birlikte, bitcoin (BTC) haftaya 64.000 dolar ile başladı. Asya işlem saatlerinde 65.400 dolara yükselen BTC, neredeyse iki haftanın en yüksek fiyatını görmüş oldu ve geçen haftaki dip noktasına kıyasla %15 artış gösterdi. LMAX Group pazar stratejisti Joel Kruger, bugün yayımlanan raporda bitcoin'in hızlı yükselişini haftalık kapanışa doğru "yeni bir rekor yüksek seviyeye ulaşabileceği" ihtimaline yordu. Bitcoin’in yükselişini takip eden SOL, AVAX ve NEAR da son 24 saatte %4 ila 5 arasında artış gösterdi. CoinDesk 20 Endeksi (CD20) ise %3,2 arttı.


Farside Investors'a göre varlık açısından en büyük bitcoin ETF'si olan Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), ocak ayında piyasaya sürülmesinden bu yana ilk kez net para girişi kaydetti. Farside'ın yaptığı hesaplamalara göre, geçtiğimiz hafta cuma günü fona net 63 milyon dolar eklendi. Cuma günü kaydedilen giriş, GBTC çekilme serisini sona erdirdi ancak şimdi de BlackRock'ın iShares Bitcoin Trust’ı (IBIT), en büyük bitcoin ETF'si unvanı için fona meydan okuyor. GBTC'nin şu anda 18,1 milyar dolarlık varlığı varken, IBIT'inki 16,9 milyar dolar. Şu anda ikinci sırada yer alan IBIT, ocak ayında sıfırdan başladığı sırada GBTC'nin 26 milyar dolardan fazla parası bulunuyordu.


Kripto borsası Bitfinex’in CTO’su Paolo Ardoino, platformda güvenlik ihlali gerçekleştiğine dair iddiaları yalanladı. İddiaya göre, hafta sonu bir hacker grubu 22.000'den fazla borsa müşterisinin kullanıcı adları ve şifrelerini içeren veri tabanına sızdı. Ancak Ardoino, şirketin 2 faktörlü kimlik doğrulama verilerini "açık metinler" olarak saklamadığını ve bilgilerin muhtemelen Bitfinex ile ilgisi olmayan önceki veri hırsızlıklarından elde edildiğini söyleyerek iddiaları reddetti ve tutarsızlıklara dikkat çekti.


Daha Fazla Oku

    güne bakışbtcbitfinexbitcoin etf

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Krisztian Sandor

Krisztian Sandor NYU'dan ekonomi derecesiyle mezun oldu ve Fulbright bursuyla ekonomi gazeteciliği eğitimi aldı. Reuters ve Forbes'da çalıştı.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk