Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin 57 Bin Dolar Seviyesine Geri Dönüyor

9 Temmuz 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

9 Temmuz 2024 15:14

Güncellenme: 9 Temmuz 2024 15:44

Son Fiyat Hareketleri

Öne Çıkanlar

Bitcoin (BTC), Alman devlet kurumunun daha önce çeşitli borsalara yatırdığı 200 milyon doların üzerinde varlığı geri çekmesiyle kripto piyasasının toparlanmasına öncülük etti ve duyarlılığın canlanmasına yardımcı oldu. 


Bitcoin son 24 saatte %3,5 artışla 57.300 doların biraz üzerinde işlem görürken, Solana'nın SOL'u gibi diğer büyük token’lar %6'ya kadar sıçradı. Ether (ETH) yeniden 3.000 doların üzerine çıkarken, dogecoin (DOGE) yaklaşık yüzde 7 arttı. BTC, Alman Federal Kriminal Dairesi'ne (BKA) ait bir adresin çeşitli adreslere 900 milyon doların üzerinde para göndermesinden kısa bir süre sonra 55.000 dolara kadar düştü ve trader’ları korkuttu. Ancak Arkham verilerine göre, kurum son 12 saat içinde Kraken, Coinbase ve Bitstamp'ten 200 milyon doların üzerinde varlığı geri çekti. Bu da varlıkların bu borsalara gönderilmesine rağmen nihayetinde satışa çıkarılmadıklarını gösteriyor.


Spot bitcoin borsa yatırım fonları (ETF'ler), dün yaklaşık 300 milyon dolarlık net giriş kaydetti ve kripto para biriminin 70.000 doların üzerinde işlem gördüğü haziran başından bu yana en yüksek satın alım faaliyetine işaret etti.


SoSoValue verileri, pazar lideri BlackRock'ın IBIT'inin yaklaşık 180 milyon dolarlık net girişle satın alımlara öncülük ettiğini ve onu Fidelity'nin FBTC'sinin izlediğini gösteriyor. Grayscale'in çıkışlarıyla ünlü GBTC'si de 25 milyon doların üzerinde satın alım kaydediyor. Yatırımcılar, genellikle %9'luk bir getiri elde ettiği ve trendin devam etmesi beklendiği için temmuz ayının kripto piyasası için genel olarak yükseliş ayı olmasını bekliyor.


Coinwarz tarafından takip edilen veriler, bitcoin'in madenciliği zorluğunun 5 Haziran'da 83,6 TH/s'den 79,50 TH/s'ye düştüğünü gösteriyor.


CryptoQuant, bunun kripto borsası FTX'in çöküşünden bu yana en büyük zorluk düşüşlerinden biri olduğunu ve bitcoin fiyatlarının bir haftada yüzde 10'dan fazla düşmesine neden olduğunu belirtti. Aşağı yönlü gelişmeler ağın hash gücünde orantılı bir azalma anlamına gelir. Bir düşüş, nispeten küçük hacimli madencilerin lehine olabilir ve hatta maliyetlere ayak uyduramadığı için kapatılan çiftliklere kâr sağlayabilir. Madenciler haziran ayında bitcoin satış baskısına önemli bir katkıda bulundu ve fiyatlar 65.000 ila 70.000 dolar arasında değişirken iki hafta içinde 1 milyar doların üzerinde BTC satıldı.


Günün Grafiği


  • Grafik, merkezi borsalara bağlı cüzdanlara günlük net BTC girişini gösteriyor.

  • Borsalar, cuma günü 2022'nin sonlarından bu yana en yüksek seviye olan 68.000'den fazla BTC'lik net çıkışa tanık oldu.

  • Kaynak: CryptoQuant

Daha Fazla Oku

    güne bakışalmanyaBitcoin madenciliğispot bitcoin etf

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitci, Bodrum’da Bitci Summer ile Yeni Yol Haritasını Paylaştı

24 Temmuz 2024 16:55

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk