Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Bitcoin ETF Yatırımcıları Dipten Satın Alıyor, Dün Yaklaşık 300 Milyon Dolarlık Giriş Kaydedildi

Veriler, dünkü net girişlerin haziran başından bu yana görülen en yüksek giriş olduğunu ifade ediyor.

9 Temmuz 2024 11:42

Güncellenme: 9 Temmuz 2024 15:20

Spot bitcoin (BTC) borsa yatırım fonları (ETF'ler), dün yaklaşık 300 milyon dolarlık net giriş kaydetti ve kripto para biriminin 70.000 doların üzerinde işlem gördüğü haziran başından bu yana en yüksek satın alım faaliyetine işaret etti.


SoSoValue verileri, pazar lideri BlackRock'ın IBIT'inin yaklaşık 180 milyon dolarlık net girişle satın alımlara öncülük ettiğini ve onu Fidelity'nin FBTC'sinin izlediğini gösteriyor. Grayscale'in çıkışlarıyla ünlü GBTC'si de 25 milyon doların üzerinde satın alım kaydediyor.


Invesco, Franklin Templeton, Valkyrie, WisdomTree ve Hashdex tarafından sunulan ETF'ler herhangi bir giriş veya çıkış faaliyeti göstermiyor.Bitcoin, feshedilmiş kripto borsası Mt. Gox’un geri ödemelerine başlaması ve Almanya’nın geçtiğimiz yüz milyonlarca dolar değerinde BTC’yi borsalara taşıması ile büyük bir satış baskısıyla karşı karşıya kalmıştı.


Yatırım şirketi CoinShares, bitcoin ETF’lerine yapılan yatırımları göz önünde bulundurarak, bazı yatırımcıların satış baskısını bir satın alım fırsatı olarak görüyor olabileceğini bildirdi.


CoinShares, "Dijital varlık yatırım ürünleri, Mt Gox ve Alman Hükümeti'nin satış baskısının yol açtığı fiyat zayıflığının muhtemelen bir satın alma fırsatı olarak görülmesiyle birlikte toplam 441 milyon ABD doları tutarında giriş gördü" dedi. "Bununla birlikte, Borsa Yatırım Ürünlerindeki (ETP'ler) hacimler, yaz aylarındaki düşük hacimlerin tipik mevsimsel modelini yansıtarak, hafta boyunca 7,9 milyar ABD doları ile nispeten düşük kaldı."


Yatırımcılar, genellikle %9'luk bir getiri elde edildiği ve trendin devam etmesi beklendiği için temmuz ayının kripto piyasası için genel olarak yükseliş ayı olmasını bekliyor.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinbtc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitci, Bodrum’da Bitci Summer ile Yeni Yol Haritasını Paylaştı

24 Temmuz 2024 16:55

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk