Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin 50 Bin Dolara Doğru Yol Alıyor

9 Şubat 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

9 Şubat 2024 17:17

Güncellenme: 9 Şubat 2024 19:44

Son Fiyat Hareketleri

Öne Çıkanlar

Bitcoin (BTC), cuma günü erken saatlerde 46.000 doları aşarken, piyasadaki lider kripto para birimlerini takip eden CoinDesk 20 Endeksi %2’nin üzerinde arttı. 


Piyasa değerine göre lider kripto para birimi, Doğu Asya'nın yılın en büyük festivalini başlatması ve Çin Zodyak'ına göre en şanslı dönemlerden biri olduğuna inanılan dönemin başlangıcını kutlamasıyla bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Mandarin Çincesi'nde ejderha kelimesi "uzun" ile benzer şekilde telaffuz edilir, bu da kripto trader’ları arasında memetik değeri artırır. 10X Research bugün paylaştığı notunda, bitcoin’in önümüzdeki günlerde 48.000 dolara kadar yükselebileceğini belirtti. Şirkete göre varlık, Çin Yeni Yılı dönemlerinde kazanç gösteriyor ve şu an için en az %11'lik bir kazanç öngörülüyor.


Bitcoin (BTC) madencilik şirketleri, geçen ay ABD'deki spot bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF'ler) onaylanmasının ardından resmen dibe vurdu. Broker şirketi Bernstein ise perşembe günü yayımladığı araştırma raporunda, bir sonraki ödül yarılanması öncesinde hisse senedi almanın tam zamanı olduğunu söylüyor. Broker, dünyanın en büyük kripto para biriminin madencilerin kazandıkları ödülün %50 oranında azalacağı yarılanmadan önce iyi performans gösterdiğini belirtiyor. Şirket, kripto para biriminin yılın geri kalanında da ivmesini sürdüreceğini öngörüyor. Yarılanmanın nisan ayında gerçekleşmesi bekleniyor. Avrupa saat dilimine göre günün erken vakitlerinde son bir ayın en yüksek seviyesi olan 46 bin dolara yükselen bitcoin, yazının yazılması sırasında 46,760 dolardan işlem görüyor. Bernstein, madencilik hisse senetleri yoluyla bitcoin yatırımı yapmayı tavsiye ediyor ve nispeten daha iyi performans gösteren Riot Platforms (RIOT) ve CleanSpark (CLSK) şirketlerini öneriyor.


Bankacılık sektörünün dev ismi JPMorgan'ın anketi, kurumsal yatırımcıların %78'inin önümüzdeki beş yıl içinde kripto para ticareti yapmayı planlamadığını gösterdi. Ayrıca ankete katılanların yalnızca küçük bir kısmı blok zinciri/dağıtık defter teknolojisini (DLT) önümüzdeki üç yıl içinde ticaretin geleceğini şekillendirmede en etkili teknoloji olarak görüyor. Banka, ticaret sektöründeki yeni trendleri ve öne çıkan konuları kapsayan 2024 e-Ticaret yıllık anketi için 4.000'den fazla kurumsal trader’la görüştü. Katılımcılar, önceki iki yıla kıyasla blok zinciri teknolojisi konusunda daha az hevesli görünüyor. Önümüzdeki üç yıl içinde hangi teknolojilerin ticaret üzerinde en fazla etkiye sahip olacağı sorulduğunda, yapay zeka (AI) ve makine öğrenimi cevaplara hakim oldu. Katılımcıların %61'i yapay zeka ve makine öğreniminin en etkili olacağını söyledi ve bu oran geçen yıl %53'tü.


Daha Fazla Oku

    Bitcoinyatırımgüne bakışkripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: BTC 67 Bin Dolar Seviyesine Geriledi

12 Haziran 2024 02:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk