Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin 48 Bin Dolar Civarında, Immutable X Yükseliyor

12 Şubat 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

12 Şubat 2024 17:28

Güncellenme: 12 Şubat 2024 20:11

Son Fiyat Hareketleri


Öne Çıkanlar

CoinDesk verilerine göre, piyasa değerine göre lider kripto para birimi bitcoin (BTC), son yedi günde yaklaşık yüzde 13,5 artışla 48.300 dolara yükseldi ve ekim ayından bu yana en büyük tek haftalık kazancı elde etti. Aynı zamanda, en büyük kripto para birimlerini takip eden CoinDesk 20 Endeksi de %11 arttı. Ralli, ABD merkezli spot bitcoin borsa yatırım fonlarına (ETF'ler) devam eden girişlerin, iflas eden kripto kredi kuruluşu Genesis'in 1,6 milyar dolarlık bitcoin varlıklarını tasfiye etmek için onay istediğine dair raporları gölgede bırakmasıyla gerçekleşti. Ethereum'da NFT'lere ve oyunlara odaklanan bir layer-2 ölçeklendirme çözümü Immutable X'in IMX token’ı, aynı dönemde %8'e kadar sıçradı. IMX yedi günde %33 değer kazandı. 


Merkez bankası Başkanı Eli Remolona Jr., gazetecilere verdiği röportajda Filipinler'in iki yıl içinde kurumsal bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) çıkarmasının muhtemel olduğunu, ancak birçok sanal varlığın temelini oluşturan blok zinciri veya dağıtık defter teknolojisini kullanmayı planlamadıklarını söyledi. Medya platformu Inquirer'ın bildirdiğine göre, Remolona şöyle söyledi: "Diğer merkez bankaları blok zinciri teknolojisini denedi, ancak süreç pek de iyi gitmedi.” Filipinler Merkez Bankası 2020'de CBDC'ler hakkında bir keşif çalışması başlattı. Dünya çapındaki merkez bankaları arasındaki koordinasyonu sağlayan Uluslararası Ödemeler Bankası, kasım ayında kurumların CBDC'lerin oluşturduğu risklere yeterince hazırlıklı olmadıklarını bildirmişti.


New York Başsavcısı Letitia James, Digital Currency Group (DCG) aleyhindeki sivil dolandırıcılık davasını büyüttü. Cuma günkü bir mahkeme dosyasına göre, şirketin Gemini Earn ürününe bağlı 3 milyar dolarlık yatırımcı kaybından sorumlu olduğunu söyledi. Dolandırıcılık davası ilk başta Genesis ve Gemini'nin birlikte yürüttüğü Gemini Earn yatırım programına odaklandı, ancak davadan sonra James'in ofisi, çok daha fazla yatırımcının Genesis tarafından dolandırıldığına dair şikayetlerini dile getirdi.Günün Grafiği


  • Grafik, Deribit'in Ethereum ve Bitcoin DVOL endeksleri arasındaki oranı gösteriyor. DVOL, önümüzdeki 30 günlük zımni volatiliteye ilişkin beklentileri temsil ediyor.

  • Negatif oran, Ethereum'un Dencun yükseltmesine sadece dört hafta kalmasına rağmen Ethereum volatilitesinin Bitcoin'e göre daha düşük fiyatlandırıldığını gösteriyor.

  • Kaynak: Amberdata

Daha Fazla Oku

    BitcoinbtcIMXcbdc

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: BTC Açık Opsiyonları Zirvede, Analistlerin Yeni Beklentisi 83 Bin Dolar

8 Haziran 2024 00:51

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk