Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin 43 Bin Dolara Ulaşırken Altcoin Rallisi de Başladı

19 Aralık 2023 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

19 Aralık 2023 17:28

Güncellenme: 19 Aralık 2023 18:17

Güncel Fiyatlar


Öne Çıkanlar

NEARAVAX ve SOL, yüzde 8 artarak altcoin rallisine liderlik ediyor. Bitcoin (BTC) ise aynı dönemde yaklaşık yüzde 5 yükseliyor. Dün 40 bin dolar seviyesine düşen bitcoin bugün toparlanmış gözüküyor ve şu anda 43 bin dolar civarında işlem görüyor. Kripto trader’ları ileride neler olacağını kestirmeye çalışırken Crypto Finance AG’de bir trader olan Matteo Bottacini, şunları söylüyor: “Beklenmedik olumlu haberler veya hisse senetlerinde yaşanacak olan bir ralli BTC’yi 45 bin doların üzerine çıkarabilir. Aksi takdirde 41 bin doların altında kısa pozisyon sıkışmaları yaşanabilir.”


BlackRock (BLK), düzenleyicileri yatıştırmak amacıyla revize edilmiş bir spot bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu (ETF) teklifinde bulundu ve muhtemel onayının şansını artırdı. Güncellenen teklife göre şirketin sunacağı ETF, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından tercih edilen bir model olan nakit yaratma ve itfa mekanizmalarına sahip olacak. Dünyanın en büyük varlık yöneticisi, SEC'in ocak ayı başlarında bir dizi spot bitcoin ETF başvurusunu onaylayabileceği yönündeki spekülasyonlar arasında teklifini güncelleyen tek firma değil. Şirket ilk olarak geçtiğimiz ay iShares Blockchain ve Tech ETF’lerine başvurdu, ayni itfa modeli önerdi.


İflas eden kripto kredi kuruluşu Genesis, ana şirketi Digital Currency Group'un (DCG) Chapter 11 işlemleri sona erene kadar şirketin mülkiyetini satmasını istemiyordu, şimdi ise mahkemeye taşınan bu teklif onaylandı. Yayımlanan mahkeme emrine göre Genesis, mülkiyette herhangi bir değişiklik yapılmamasını sağlayarak belirli vergi avantajlarını güvence altına almaya çalışıyor çünkü bu avantajlar DCG’nin kapsamı altında kalması durumunda geçerli. Eğer DCG’nin şirket üzerindeki hissesi yüzde 80’in altına düşerse, Genesis yaklaşık 700 milyon dolar değerindeki “işletmenin zararını karşılayan ödemeler” hakkını kaybedecek.


Daha Fazla Oku

    altcoinBitcoinbtcSOLralli

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin ETF'leri, Fidelity'nin FBTC'si Liderliğinde 226 Milyon Dolarlık Çıkış Kaydetti

14 Haziran 2024 14:54

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk