Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin 43 Bin Dolara Tutunuyor

2 Şubat 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

2 Şubat 2024 16:44

Güncellenme: 2 Şubat 2024 17:06

Son FiyatlarÖne Çıkanlar

Chainlink'in LINK token’ları cuma günü 22 ayın en yüksek seviyesine yükseldi ve önde gelen merkeziyetsiz oracle ağının üç aylık durgunluğunu sona erdirdi. CoinDesk verilerine göre, dünyanın en büyük 13. kripto para birimi, 3 Nisan 2022'den bu yana en yüksek seviye 18 doların üzerine çıktı ve 24 saatlik bazda %15'lik bir kazanç kaydetti. LINK fiyatı bir haftada yaklaşık yüzde 30 artarak bitcoin (BTC) ve ether (ETH) gibi büyük kripto para birimlerini geride bıraktı. Ralli, 13 ila 17 dolar arasında sıkışıp kaldığı üç aylık dönemden çıkışa işaret ediyor.


Meta (META) hisseleri, şirketin önemli bir gelir artışı kaydetmesi ve 50 milyar dolarlık ek bir hisse geri alımı ile yaklaşık %14 arttı. CoinDesk Indicies'ın Render (RNDR) ve Fetch.ai (FET) gibi yapay zeka token’larını takip eden Computing Select Endeksi (CPUS), son 24 saatte yaklaşık %10 arttı. Piyasa değerine göre en büyük AI token’ları arasında yer alan RNDR ve AKT token’ları ise son 24 saatte sırasıyla %4,1 ve %5,2 arttı. Şirketin CEO’su Mark Zuckerberg yaklaşık bir yıl önce şirketin yapay zekaya yöneldiğini duyurmuştu ve hisseler o zamandan beri %100'ün üzerinde arttı.


Binance bu haftaki 120 milyon dolarlık saldırıyla ilişkili 4,2 milyon dolar değerindeki XRP'yi dondurdu. CEO Richard Teng, Twitter gönderisinde XRP Ledger geliştiricilerinin istismarı borsalara bildirdiklerini söyledi. Teng’in açıklamasına göre, geliştiriciler borsalardan istismarcı cüzdanlarla ilgili mevduatları araştırmalarını talep etti. Token’lar bu hafta başında tek bir cüzdandan çalınmıştı. Daha sonra ise cüzdanın Ripple Labs Yönetim Kurulu Başkanı Chris Larsen'e ait olduğu doğrulandı. Larsen, "kişisel XRP hesaplarında" bir ihlal olduğunu ancak Ripple'ın kendisinde bir ihlal olmadığını bildirdi. Blok zinciri sleuth’u ZachXBT, XRP Ledger blok zincirindeki büyük hacimli bir cüzdandan 213 milyon XRP tokeninin çekildiğini iddia etti. Fonlar daha sonra Binance, Kraken ve OKX gibi borsalar aracılığıyla aklandı.


Günün Grafiği


  • Grafik, madencilerle ilişkili cüzdanlarda tutulan bitcoin sayısını gösteriyor.

  • Rakam, Temmuz 2021'den bu yana en düşük seviye olan 1.814.691 BTC'ye düştü.

  • Madenciler, bitcoin'in nisan ayında gerçekleşecek olan dördüncü ödül yarılanması öncesinde stoklarını azaltıyor gibi görünüyor.

  • Kaynak: Glassnode

Daha Fazla Oku

    ChainlinkBitcoinBinance

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk