Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin 42 Bin Dolarda Konsolide

29 Ocak 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

29 Ocak 2024 16:42

Güncellenme: 29 Ocak 2024 17:27

Son Fiyatlar


Öne Çıkanlar

Bitcoin'in (BTC) 38.000 dolara düşüşünü öngören analist, kripto para biriminde yeni yükseliş bahisleri yapmak için 43.000 doların üzerindeki seviyeleri uygun gördüğünü söylüyor. 10x Research’ün kurucusu Markus Thielen, müşterilerine yolladığı notta "Tersine dönüş göstergeleri, işlem yapılabilir bir dip seviyenin geldiğini gösterirken uzun pozisyonlara odaklanmalıyız. Risk yönetimi perspektifinden bakılırsa, bitcoin 43.000 doların üzerine çıktığında uzun pozisyonlara yeniden girilebilir." Thielen'e göre, bitcoin geçen yılın başından bu yana beş dalgalı bir yükseliş modelinde ve son zamanlarda görülen 49.000 dolardan 38.500 dolara geri çekilme 4. dalgayı veya geçici geri çekilmeyi oluşturuyor. Şimdi ise 5. dalga başladı ve fiyatları 50.000 doların üzerine çıkarabilir.


Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu ilk bitcoin ETF başvurusunu aldı. Tencent News'e göre, başvuru sahibi Çinli varlık yöneticisi Harvest Global Investments. Hong Kong düzenleyicileri, bitcoin ETF'lerinin ABD'deki SEC tarafından onaylanmasından iki hafta önce, spot kripto ETF başvurularını değerlendirmeye hazır olduklarını bildirmişti. Hong Kong merkezli bir firma olan Venture Smart Financial Holdings ise bu ayın başlarında bir spot başvurusu yapacağını açıklamıştı. Bloomberg haberine göre Venture ve Harvest, bölgedeki stabil paraların geliştirilmesi için planlanan sanal alan hakkında Hong Kong merkez bankasıyla da görüşmelerde bulunuyor.


Çarşamba günü için planlanan token ihracından önceki son 24 saat içinde Solana merkezli trading aggregator’ı Jupiter üzerinde 500 milyon dolarlık alım satım gerçekleştirildi ve Uniswap v3'ü geçerek bu metriğe göre en büyük alım satım platformu oldu. CoinGecko verilerine göre Jupiter'de 550 token ve 5.550'den fazla işlem çifti listelendi. USD Coin (USDC) / Solana (SOL) çifti, 166 milyon dolarlık hacimle en aktif olanıydı. JUP token’larının çarşamba günü ihraç edilmesi bekleniyor. Yaklaşık 1 milyon Solana cüzdanı, alışılmadık derecede büyük olan bu airdrop'un bir kısmını almaya hak kazanıyor: JUP token toplam arzının %40'ı. Bu da Jupiter’in trader’lar arasındaki popülerliğini yansıtıyor.


Günün Grafiği


  • Grafik, Ethereum opsiyon piyasasında bayilerin gamma maruziyetini gösteriyor. Gamma, spot piyasa fiyatlarındaki değişikliklere göre opsiyon fiyatındaki değişim oranını ölçüyor.

  • Ether opsiyon satıcıları, net olarak pozitif yani uzun gamma riski oluşturuyor ve spot/vadeli işlemler piyasasında düşük fiyattan alıp yüksek fiyata satarak fiyat dalgalanmaları oluşturuyor.

  • Blofin'in volatilite trader'ı Griffin Ardern, "ETH'nin pozitif nakit gamması son çeyreğin en yüksek seviyesine ulaştı, bu da yukarı yönlü direncin önemli bir sinyali" dedi.

  • Kaynak: Amberdata

Daha Fazla Oku

    güne bakışBitcoinbtcSolana

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk