Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Bitcoin %10'luk Yükselişle 43 Bin Doları Geride Bıraktı

30 Ocak 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

30 Ocak 2024 17:23

Güncellenme: 30 Ocak 2024 20:32

Son Fiyatlar

 


Öne Çıkanlar

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan bitcoin (BTC), yaklaşık yüzde 10 değer kazanarak 42.870 dolardaki 50 günlük basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem gördü. Bu seviyenin üzerindeki ve altındaki geçişlerin, yükseliş veya düşüş momentumunun güçlendiğine işaret ettiği söyleniyor. Ethereum'un rakibi Avalanche'ın yerel token’ı AVAX, bir haftada %25'in üzerinde yükselirken, ICP, NEAR, DOT ve XMR gibi token’lar %13 ile %22 arasında değer kazandı. FxPro'da kıdemli bir piyasa analisti olan Alex Kuptsikevich, CoinDesk’e yolladığı e-postada "Altcoin'lerin son altı gündeki tutarlı performansı, piyasada iyimserlik yaratıyor ve bitcoin'i 46.000 dolar seviyesine itiyor" dedi. "Yüksek hacimli altcoin’lerdeki üstün performans, katılımcı ilgisinin en büyük iki kripto paranın ötesine geçtiğine işaret ediyor."


Financial Times'ın bildirdiğine göre, kripto para borsası Binance artık daha büyük hacme sahip yatırımcıların varlıklarını bağımsız bankalarda tutmalarına izin veriyor. Yatırımcılar daha önce varlıklarını borsada veya şirketin ortağı Ceffu’da tutmak zorundaydılar. Ancak artık İsviçre bankası Sygnum veya FlowBank gibi kripto dostu kurumlar da kullanılabilecek. Gelişme, kullanıcıların borsanın kasım ayında çarptırıldığı 4,3 milyar dolarlık para cezasına duyduğu rahatsızlıktan dolayı olabilir. FT’nin görüştüğü bir kripto ticaret firması başkanı, gelişmeye dair şu ifadeleri kullandı: “Paramı Binance yerine bir İsviçre bankasına emanet etmeyi tercih ederim.”


Bitcoin tabanlı merkeziyetsiz borsa Portal, tohum finansman turunda 34 milyon dolar topladı. Turdaki yatırımcılar arasında Coinbase Ventures, Arrington Capital, OKX Ventures ve Gate.io yer aldı. Portal, hack riskini artıran modüller, köprüler veya merkezi borsalar gibi aracılara ihtiyaç duymadan, farklı blok zincirleri arasında eşler arası (peer-to-peer) takas için merkeziyetsiz bir altyapı sunmayı amaçlıyor. Finansman turunun büyüklüğü, hem kripto endüstrisindeki zorlu birkaç yılın ardından sermaye artırmaya yönelik parlak umutların hem de SOL ve ETH gibi altcoin’lerin hakim olduğu DeFi dünyasında bitcoin (BTC) kullanımına dair artan ilginin bir göstergesi olarak önem kazanıyor.


Günün Grafiği


  • Grafik, solana'nın günlük fiyat değişimlerini ve MACD histogramı adı verilen momentum göstergesini gösteriyor.

  • SOL, küçük bir fiyat geri çekilmesini karakterize eden bir trend çizgisinden çıkıyor ve MACD, yenilenen yükseliş momentumunun bir işareti olarak sıfırı aşıyor.

  • Fairlead Strategies, müşterilerine gönderdiği bir notta şunları yazıyor: “Günlük MACD 'alış' sinyali, kısa vadeli momentumda olumlu bir değişim olduğunu gösteriyor ve grafiklerde kısa vadeli aşırı alım bölgesi yer alıyor, bu da aralık ayında görülen en yüksek seviyelerin devamı.”

  • Kaynak: TradingView

Daha Fazla Oku

    btcSOLBinanceportalBitcoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Coinbase: Yarılanma Sonrası Kripto Piyasasının Kaderini Makro Faktörler Belirleyecek

21 Nisan 2024 12:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk