Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: Binance Yatırımcıları Bitcoin Geri Çekilmesinde Lider Konumda

16 Ocak 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

16 Ocak 2024 16:53

Güncellenme: 16 Ocak 2024 17:57

Son Fiyatlar

Öne Çıkanlar

Bitcoin (BTC), spot borsa yatırım fonlarının (ETF) geçen perşembe günü ABD'de işlem görmeye başlamasından bu yana baskı altında. Paris merkezli Kaiko tarafından takip edilen veriler, satış baskısının işlem hacimlerine göre lider kripto borsası Binance, OKX ve Upbit üzerinde yoğunlaştığını gösteriyor. Piyasa değerine göre lider kripto para birimi olan bitcoin, perşembe günü ulaştığı 48,975 dolardan yüzde 12'lik bir düşüşü temsil eden 42,700 dolara kadar gerilemiş durumda. Fiyat düşüşü, yatırımcıların ETF'lerin piyasaya sürülmesi beklentisiyle başlatılan uzun (alım) pozisyonlarından kâr elde etmesinden kaynaklanmış gibi görünüyor. Kümülatif hacim deltası (CVD) adı verilen gösterge, Binance trader'larının bitcoin'de "gerçeği sat" olarak adlandırılan geri çekilmeye öncülük ettiğini ifade ediyor. CVD, zaman içinde alış ve satış hacimleri arasındaki net farkı takip ederek piyasada toplam net yükseliş/düşüş baskısını gösteriyor.


Hong Kong merkezli kripto borsasını işleten HashKey Group, 100 milyon dolarlık bağış toplama hedefine "neredeyse" ulaştığını söyledi. HashKey, Hong Kong'un menkul kıymetler düzenleyicisinden bireysel kripto ticareti hizmeti sunmak için lisans almasının ardından ağustos ayında fon toplamaya başlayacağını duyurdu. Firma, yatırım turuna katkıda bulunanları açıklamadı ancak şu anda 1,2 milyar dolarlık bir değerlemeye sahip, bu da şirkete “unicorn” statüsü kazandırıyor. Unicorn terimi, değeri 1 milyar dolar veya daha fazla olan özel şirketleri tanımlamak için kullanılıyor.


Kripto ihraççısı Circle, kripto para biriminin spekülatif ticaretin ötesinde nasıl kullanıldığını vurgulayan yeni raporunda USDC stablecoin aracılığıyla Asya'ya gönderilen havalelerde bir artış gördüğünü söyledi. Rapora göre, 2022'de Asya'ya 130 milyar dolar değerinde USDC gönderildi ve Asya-Pasifik bölgesi, Kuzey Amerika için %19 ve Batı Avrupa için %22'ye kıyasla, alınan tüm küresel dijital para birimi değerinin %29'unu oluşturuyor. Bu hacimler aynı zamanda Filipinler gibi büyük bir diasporaya (dağılıma) sahip gelişmekte olan pazarlar için büyük bir mesele olan havale transferlerini de kapsıyor. Circle, raporda yılda yaklaşık 36 milyar dolar değer gören bu faaliyetin bir kısmını ele geçirmek için ülke merkezli bir borsa olan Coins.ph kurduğu ortaklığa dikkat çekiyor.


Günün Grafiği


  • Grafik, ether opsiyon piyasasındaki 24 saatlik aktiviteyi gösteriyor.

  • Piyasada opsiyon satışları hakim durumda ve alım opsiyonları trader’ların fiyat rallilerinden kâr elde ettiğini veya riskten kaçındıklarını ifade ediyor.

  • Kaynak: Amberdata

Daha Fazla Oku

    güne bakışBitcoinhashkeyCircle

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Haftaya Bakış: Savaş Gündeminin Ardından

15 Nisan 2024 12:08

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk