Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Şirketler

Figment ve Apex, SIX Swiss Exchange’de Ether ve Solana Staking ETP'lerini Listeleyecek

Figment, ETH ve SOL'a olan ilginin son birkaç ayda önemli ölçüde arttığını ve ETP'lerin stake ödüllerine daha fazla erişime katkıda bulunacağını söyledi.

7 Mart 2024 14:24

Güncellenme: 7 Mart 2024 16:51

Kurumsal staking hizmetleri sağlayıcısı Figment Europe ve Bermuda merkezli küresel finansal hizmetler sağlayıcısı Apex Group, yatırımcılara ether (ETH) ve solana (SOL) fiyatlarının yanı sıra staking'den ek ödüller sağlayan borsada işlem gören ürünleri (ETP'ler) tanıtmayı planlıyor.


Şirketler, Figment Ethereum Plus Staking Rewards (ETHF) ve Figment Solana Plus Staking Rewards (SOLF) adlı iki fonun %100 destekleneceğini ve 12 Mart'ta SIX Swiss Exchange ‘de piyasaya sürüleceğini duyurdu.


ETP'ler, yatırımcılara ether ve solana fiyatlarına maruz kalma ve maksimal çıkarılabilir değer (MEV) dahil olmak üzere ek stake ödülleri sağlarken, bireysel stake etmeyle ilgili karmaşık işlemleri geride bırakacak. Staking getirileri, performanslarını artırmak için ETP'lere yeniden yatırılacak.


ETP ve ETF terimleri genellikle birbirinin yerine kullanılsa da, aslında ikisi birbirinden farklıdır. ABD'de ETF, bir dayanak varlığın performansını izlemek isteyen tüm borsada işlem gören ürünler için kullanılır. Avrupa düzenlemeleri ise bitcoin gibi tek varlıklar için ETP teriminin kullanılmasını önermektedir.


ETP'lerin yapısı, özellikle Ethereum ve Solana doğrulayıcılarını doğrudan finanse etmeden stake ödüllerine erişmek isteyen kurumlara hitap edecek. Ethereum ve Solana gibi proof-of-stake blok zincirlerinde kullanıcılar, ödüller karşılığında işlemlerin doğrulanmasına yardımcı olmak için yerel token kilitler. Süreç, tahvil gibi sabit getirili menkul kıymetlere yatırım yapmaya benzer.


Figment'in kurumsal iş geliştirme başkanı Josh Deems, yaptığı açıklamada, "ETH ve SOL'a olan ilgi son birkaç ayda önemli ölçüde arttı" dedi. "Ancak, kurumların kripto satın alması ve doğrudan stake etmesi hâlâ zor. ETP'ler, stake ödüllerine erişilebilirliğin artmasına katkıda bulunacak ve Apex ile Issuance.Swiss'in bu gelişmenin bir parçası olarak Figment'i seçmesinden gurur duyuyoruz."


Daha Fazla Oku

    SOLETHstakingSIX Swiss Exchange

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye’nin Kripto Yasası’nda Hangi Kripto Varlık Çeşitleri Tanımlanıyor

27 Mayıs 2024 10:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk