Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Piyasalar

Güne Bakış: ABD Enflasyon Verileri Öncesi Kripto Piyasası Durgun

31 Mayıs 2024 - Kripto piyasalarındaki son fiyat hareketleri ve gelişmeler.

31 Mayıs 2024 16:10

Güncellenme: 31 Mayıs 2024 19:21

Son Fiyat Hareketleri 

Öne Çıkanlar

Bitcoin (BTC), rekor seviyelerin hemen altındaki fiyat seviyelerinde yükselmeye devam ederken, bazı gözlemciler son makroekonomik gelişmelerin yükseliş hareketini engelleyebileceğinden endişe ediyor. İki yıllık Hazine getirisi şimdiden %5'e yaklaştı. Güvenli yatırımlar olarak görülen devlet tahvillerinde %5'lik getiri sağlama ihtimali, makro yatırımcıları hisse senetlerinden, kripto para birimlerinden ve finansal piyasanın diğer riskli köşelerinden dönmeye ikna edebilir. Goldman Sachs'ın önemli isimlerinden Peter Oppenheimer, dün Bloomberg Surveillance'da yaptığı açıklamada "Şu anda yükselen getirilerin tüm varlık sınıfları üzerinde baskı oluşturacağı bir tahvil getirisi seviyesindeyiz" dedi. Bu nedenle yatırımcılar, Federal Rezerv faiz oranlarının yönü hakkında rehberlik için kişisel tüketim harcamaları (PCE) fiyat endeksini yakından takip ediyor. Fed'in tercih ettiği enflasyon ölçüsü olan verilerin bugün 8:30 EST'de (12:30 UTC) yayımlanması planlanıyor.


Donald Trump'ı suçlu bulan jüri üyeleri yalnızca eski ABD başkanını değil TRUMP meme coin sahiplerini de etkiledi. Token, kararın ardından %35'e kadar düştü. Başkan Joe Biden'dan ilham alan meme coin Jeo Boden ise aynı zaman aralığında %20 yükseldi. İş kayıtlarını tahrif etmekle yargılanan Trump, perşembe günü New York jürisi tarafından 34 suçlamanın hepsinden suçlu bulundu ve bir suçtan hüküm giyen ilk ABD başkanı oldu. Blok zinciri destekli tahmin piyasası Polymarket'teki trader'lar her şeye rağmen Trump'ın kasım seçimlerinde Biden'ı yenmesini bekliyor. Trump, karardan sonra bile Biden için %38'e karşılık %56 olasılıkla açık ara önde.


Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, spot ether ETF'lerinin onayının ardından ABD'de daha fazla borsa yatırım fonunun listelenmesini beklediğini söyledi. Garlinghouse, Austin, Teksas'taki Consensus 2024 etkinliğinde yaptığı açıklamada, Ripple'ın XRP'si, SOL ve ADA gibi kripto para birimlerinin ETF’lerinin "kaçınılmaz" olduğunu ekledi. Onaylanmadan önce önemli bir düzenleyici süreç olacağını, ancak sonunda bunların "hızlanmak için gerekli olan ufak tümsekler" olacağını belirtti. Garlinghouse kriptoya yaklaşımı nedeniyle SEC'e dair fikirlerini de dile getirdi. "[SEC Başkanı] Gary Gensler Kongre'ye çağrıldı ve ether'in bir menkul kıymet olup olmadığı sorulduğunda soruyu cevaplamadı. Yine de kuralların çok açık olduğu ve güncellenmesi gerekmediği konusunda ısrar ediyor" dedi.


Günün Grafiği


  • Binance'in sözleşme başına 1.000 SHIB olan SHIB vadeli işlemlerindeki kavramsal açık pozisyon miktarı 100 milyon doları aştı.

  • Tarihsel olarak, bu, bitcoin'de ve daha geniş pazarda kayda değer fiyat geri çekilmelerinin önünü açan aykırı bir gösterge olmuştur.

  • Kaynak: CoinGlass

Daha Fazla Oku

    güne bakışDonald TrumpBitcoinRipplekripto piyasası

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Omkar Godbole

Omkar Godbole, Mumbai merkezli kıdemli bir piyasa muhabiriydi. Omkar daha önce FXStreet ve Mumbai merkezli aracı kurumda FX analisti olarak çalıştı ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. Omkar, az miktarda bitcoin, ether, BitTorrent, tron ​​ve dot tutar.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk